11 grudnia 2021 r.- ten dzień przeszedł już do historii, ale w pamięci pozostanie na bardzo, bardzo długo… Wszystko to za sprawą XVII Wielkiej Gali Charytatywnej Fundacji Mam Marzenie, która po dwóch latach znów odbyła się na żywo, w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ten wyjątkowy, grudniowy wieczór to istne święto marzeń. Ich magia nabiera wówczas głębszego, a jednocześnie wręcz namacalnego wyrazu. Zgromadzona w stolicy Wielkopolski publiczność, w tym sponsorzy, partnerzy oraz wolontariusze z całej Polski, ma możliwość stania się naocznymi świadkami radości ze spełnionych dziecięcych marzeń. Nie mogło tam zabraknąć i nas- ekipy z Wrocławia!

Uroczystość poprowadzili ambasadorka Fundacji Mam Marzenie, Małgorzata Kożuchowska oraz Michał Mikołajczak. Niczym zawodowi przewodnicy wspaniale oprowadzili widownię po krainie nadziei i marzeń, a nawet uczestniczyli w spełnieniu kilku! Marzyciele z różnych zakątków kraju, zarówno ci obecni w auli, jak i ci spotkani online, nie mogli posiadać się ze szczęścia! Musimy tu wspomnieć, że wśród nich znalazła się podopieczna naszego oddziału, Anielka, która pragnęła dostać białe pianino Yamaha. Tego wzruszającego widoku nie da się zapomnieć ani opisać nawet najwznioślejszymi słowami, bo nic nie odda w pełni tego, co czuła dziewczynka.

Tegoroczna Gala, opatrzona hasłem ,,Zagrajmy razem z Orkiestrą Marzeń”, obfitowała w nowości. Między innymi, po raz pierwszy w historii została przetłumaczona na polski język migowy i zaopatrzona w pętlę indukcyjną dla słabosłyszących, o co zadbała Fundacja Kultury bez Barier. Ponadto, u boku znamienitego grona artystów (Urszula Dudziak, Arek Kłusowski, Krzysztof Iwaneczko, Pan Bałkanica) wystąpiła wspomniana Orkiestra Marzeń, złożona z Marzycieli obdarzonych muzycznym talentem, partnerów Fundacji i wolontariuszy. Razem z CoOperate Orchestra pod batutą Adama Domurata i Chórem Akademickim UAM zawładnęła sercami widzów.

Jednak nie tylko marzeniami i muzyką Gala stoi. Nie zabrakło chwil na refleksje, podsumowania i podziękowania dla wszystkich tych, którzy swoimi działaniami przyczyniają się do tego, że ,,gdy marzenia się spełniają, to choroby gdzieś znikają… choć na chwilę”. Z tego miejsca pragniemy dołączyć do tych podziękowań i wyrazić wdzięczność za to, co robicie dla naszych podopiecznych, za Wasze wsparcie i zaufanie, jakim nas obdarzacie.

Olbrzymie brawa należą się także poznańskim wolontariuszom FMM, którzy dopilnowali, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i tym samym sprawili, że Gala była niesamowitym przeżyciem, przesiąkniętym wręcz rodzinną atmosferą. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Tymczasem zapraszamy Was na krótką relację filmową z tegorocznej Gali.