Za nami wyjąt kowy dzień pełen uśmiechu, wzruszeń, zabawy i dobrej energii!Podczas Ogólnopolskiego Dnia Marzeń organizowanego przez opolski oddział Fundacji Mam Marzenie stworzyliśmy przestrzeń, w której dzieci mogły beztrosko się bawić, odkrywać nowe pasje i spędzać czas w atmosferze radości oraz życzliwości💚Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy,[...]
Czytaj więcej
Są takie dni, kiedy dobra zabawa znaczy coś więcej! 13 czerwca jest właśnie takim dniem! Już o 9 zapraszamy Was do Gogolina na Stadion Miejski na wydarzenie pełne radości, uśmiechu i wspólnego pomagania. Będą animacje, Piana Party, konkursy, warsztaty, mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i wyjątkowa atmosfera, którą tworzą ludzie[...]
Czytaj więcej
Podczas tegorocznego XIX Spotkania Znajomych Podróżników w Głogówku jednym z wyjątkowych miejsc, które przyciągało uwagę uczestników, było stoisko Antykwariat Marzeń. Przestrzeń ta łączyła pasję do książek z ideą pomagania dzieciom. Odwiedzający mogli wybierać spośród oferty książek podróżniczych, reportaży, powieści obyczajowych i wielu innych. Każda zakupiona książka miała szczególną wartość,[...]
Czytaj więcej
Czy są tu jacyś podróżnicy? A może fascynuje Was podróżowanie w dalekie zakątki świata i chcecie się czegoś o tym dowiedzieć?A może po prostu chcecie spędzić fajny dzień i zrobić coś dobrego? Zapraszamy Was wszystkich na Festiwal Podróżniczy do Głogówka już 29 maja!Znajdziecie tam nasze stoisko Antykwariat Marzeń gdzie za datek[...]
Czytaj więcej
28.04.20026r. w Studenckim Centrum Kultury odbyło się wspaniałe wydarzenie jakim był koncert charytatywny 🎬JAK W KINIE 🎶. Środki zebrane od naszych gości oraz zwycięzców licytacji trafią do naszej Fundacji i umożliwią nam spełnianie marzeń naszych Podopiecznych. Oprócz koncertu zaoferowaliśmy też inne atrakcje takie jak kiermasz gier, pluszaków oraz stoisko[...]
Czytaj więcej
Wtorkowe popołudnie, 21 kwietnia, spędziliśmy na opolskiej Stegu Arenie, gdzie siatkarskie drużyny Uni Opole i BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała toczyły walkę o brązowy medal Tauron Ligi. Wśród kibiców byli nasi Marzyciele: Maja, Mikołaj, Olivier i Rysiu wraz ze swoimi rodzinami. Hala dosłownie pękała w szwach, a emocji nie brakowało.[...]
Czytaj więcej
1 marca opolski oddział Fundacja Mam Marzenie miał okazję być obecny na meczu pomiędzy UNI Opole a Lotto Chemik Police w Stegu Arena. Zarówno przed pierwszym gwizdkiem, jak i w trakcie zaciętej walki na parkiecie, kibice mogli wesprzeć zbiórkę na rzecz spełniania marzeń naszych Podopiecznych. Dzieci natomiast korzystały z[...]
Czytaj więcej
Już 1 marca o godz. 20:00 spotykamy się w Stegu Arena, gdzie podczas meczu Uni Opole będziemy razem z Wami działać i pomagać. Tego wieczoru łączymy sportowe emocje z pomaganiem, bo razem możemy więcej! Jako Fundacja przygotowaliśmy specjalną strefę dla dzieci, w której nie zabraknie uśmiechu, dobrej zabawy i[...]
Czytaj więcej
26 grudnia 2025 na zaproszenie ks. Sławomira Pawińskiego – proboszcza parafii Św. Józefa w Opolu – Szczepanowicach wzięliśmy udział w niezwykłej świątecznej akcji – kolędowaniu w Szczepanowickim BetlejemW tym miejscu już od 27 lat budowana jest żywa szopka, którą licznie odwiedzają zarówno Opolanie jak i przybyli goście.Podczas tego świątecznego[...]
Czytaj więcej
25 listopada rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Misia od wizyty w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Mimo że to szpital, przywitało nas tam mnóstwo uśmiechów. Jeszcze zanim weszliśmy na oddziały, przy rejestracji do przychodni wielu starszych ludzi kiwało głowami, wspominając, że dziś jest Dzień Misia i że dzieci na pewno nie[...]
Czytaj więcej
Orlik Opole już po raz drugi włączył się w akcję z okazji Dnia Pluszowego Misia, zapraszając kibiców do niezwykle widowiskowego udziału w Teddy Bear Toss, czyli kanadyjskiej tradycji polegającej na rzucaniu pluszowych misiów na lód po pierwszej bramce gospodarzy. Tym razem na radość nie trzeba było długo czekać, ponieważ[...]
Czytaj więcej
13 listopada opolski oddział Fundacji Mam Marzenie wziął udział w Opolskim Festiwalu Podróżniczym, który odbył się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki.Podczas wydarzenia zorganizowaliśmy akcję Antykwariat Marzeń, dzięki której udało nam się zebrać środki na spełnianie marzeń naszych Podopiecznych. Uczestnicy festiwalu z dużą sympatią i zainteresowaniem reagowali na nasze działania, [...]
Czytaj więcej
Już w sobotę, 15 listopada 2025 roku, podczas meczu hokejowego drużyny Orlik Opole na Lodowisku Toropol, kibice będą mogli połączyć sportowe emocje z pomaganiem! Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia drużyna po raz kolejny dołącza do akcji organizowanej przez Fundację Mam Marzenie. Zasady są proste- wystarczy przynieść nowego pluszowego misia, a po zdobyciu przez Orlika pierwszej bramki… rzucić go[...]
Czytaj więcej
W dniach 12-15 listopada Opole po raz jedenasty gościć będzie niezwykłych podróżników z całego świata. Przez cztery dni uczestnicy festiwalu będą mogli wysłuchać 13 inspirujących spotkań, pełnych opowieści z Grenlandii, Wysp Owczych, Pakistanu, Iraku, Czech czy najpiękniejszych muzeów świata. Wszystkie wydarzenia odbędą się w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej[...]
Czytaj więcej
Opolski oddział Fundacji Mam Marzenie przypomina o zbiórce nowych pluszaków i nowych materiałów plastycznych dla małych pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych. Zebrane podarunki będą przekazane dzieciom w okolicach Dnia Pluszowego Misia (tj. 25 listopada). Liczymy na to, że umilą im pobyt w szpitalu i pomogą szybciej wrócić do zdrowia.[...]
Czytaj więcej
4 listopada 2025 mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w spotkaniu dedykowanym osobom zainteresowanym wolontariatem, zorganizowanym w ramach Festiwalu Wolontariatu i Działań Społecznych IMPULS, który odbywał się w Opolu w dniach 3–8 listopada 2025 roku. Razem z wolontariuszami innych opolskich organizacji mieliśmy okazję opowiedzieć o naszych działaniach, sukcesach i trudnościach, z[...]
Czytaj więcej
Podczas drugich urodzin TuptaEmocja wydarzyło się coś naprawdę wyjątkowego- wśród uśmiechów, tańca i radości znalazło się też miejsce na pomaganie 💫💚 Zamiast tradycyjnych prezentów oraz wejściówek na zajęcia uczestnicy tego pełnego dobrej energii wydarzenia postanowili spełnić marzenie Małgosi- naszej wspaniałej Marzycielki, której największym pragnieniem jest wizyta w Oceanarium w Walencji 🐬🐟[...]
Czytaj więcej
4 października 2025 roku ulica Mickiewicza w Głogówku wypełniła się zapachem domowych wypieków, uśmiechami i zielonymi akcentami. Wszystko za sprawą wyjątkowej akcji charytatywnej zorganizowanej przez harcerzy ZHR Głogówek, Sklep komputerowy Marcina Szukiewicza.Celem wydarzenia było wsparcie Michała- Podopiecznego Fundacji Mam Marzenie o.Opole, który dzielnie walczy z białaczką. A jego marzeniem[...]
Czytaj więcej
27 września w Krapkowicach po raz dziesiąty zorganizowano Festiwal Dyni- Bania Fest. Jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych imprez. Tego dnia Krapkowice wypełniły jesienne barwy, dyniowe dekoracje i aromaty potraw, a mieszkańcy oraz goście z całego regionu tłumnie przybyli, by wspólnie świętować i dobrze[...]
Czytaj więcej
Kolejna gra o marzenia odbyła się w słoneczny piątkowy wieczór, 19 września, na Stadionie Miejskim w Opolu. Tym razem bohaterem naszej akcji był Michał, który marzy o laptopie z kolorową myszką. Chciałby wykorzystywać go zarówno do nauki, jak i do realizowania swojej pasji- gry w Minecrafta. Już godzinę przed meczem[...]
Czytaj więcej