Moim marzeniem jest:

Laptop gamingowy

Jakub, 14 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Katowice

Status marzenia: niespełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

spotkanie - poznanie marzenia

2022-02-10

W czwartkowe popołudnie przyszliśmy z wizytą do dwunastoletniego Kuby. Chłopczyk ucieszył się na nasz widok. Miał masę pomysłów jak spędzić z nami to popołudnie.

W pierwszej kolejności zaproponował nam zagranie w jedną z jego ulubionych gier na PlayStation. Wszyscy razem doszliśmy jednak do wniosku, że większą frajdę sprawi nam, jak zbudujemy coś w rzeczywistości niż na ekranie. Finalnie skończyło się na składaniu samochodu z klocków LEGO. Do zabawy dołączył do nas najmłodszy brat Kuby. Towarzystwa dotrzymywała nam również mama, która z uśmiechem obserwowała nasze zmagania nad budową pojazdu, kiedy to precyzyjnie łączyliśmy każdy element w całość.

Kuba opowiedział nam o swoich ulubionych przedmiotach w szkole, w szczególności tych, z których jest szczególnie dobry, czyli informatyka i technika. Chłopczyk pasjonuję się grami komputerowymi. Okazuję się nie tylko samym graniem, ale także poznawaniem od A do Z jak się je tworzy poprzez odpowiednie programy komputerowe. Kuba podjął już nawet pierwsze próby stworzenia własnej gry, jednak okazało się, że wymaga to lepszego sprzętu.

Gdy rozmawialiśmy o marzeniach, Kuba szczególną uwagę skupił na dwóch. Pierwsze to odpowiedni sprzęt, który pozwoli mu grać i tworzyć gry bez ciągłego zacinania. Drugie, to zobaczenie jak wygląda praca projektanta gier komputerowych lub wcielenie się w jego rolę na jeden dzień. Po długim zastanowieniu uznał, że na pierwszym miejscu jest laptop gamingowy z parametrami pozwalającymi na realizację swoich celów.