Moim marzeniem jest:

Laptop gamingowy

Bartosz, 16 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Lublin

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-12-27

Na spotkanie z Naszym Marzycielem umówiliśmy się kilka dni wcześniej wykorzystując fakt pobytu Bartka i jego Mamy w mieszkaniu. 

Bartek od początku rozmowy wzbudził sympatię, chociaż mówił niewiele, z rozmysłem, zastanawiał się przed każdą wypowiedzią, wiedzieliśmy, że to co nam przekazuje jest szczere i przemyślane. Wspólnie z Mamą opowiedział nam o swojej rodzinie, dowiedzieliśmy się też do jakiej szkoły i klasy uczęszcza.  

Zapytany o swoje zainteresowania bez zastanawiania się wymienił przedmioty ścisłe, ale nade wszystko matematykę. Doskonale sobie radzi również z fizyką i z tą sferą swoich zainteresowań wiąże plany studiów.  

Bartek zapytany o swoje marzenie nie zastanawiał się nawet chwili, okazało się, że jest ono bardzo precyzyjnie określone. Jest to marzenie przemyślane i jest to z całą pewnością jego marzenie. Bartek chciałby otrzymać od Fundacji laptop gamingowy, bo jak zaznaczył, właśnie taki komputer będzie mógł wykorzystywać zarówno do nauki jak i do relaksu. 

Takie sympatyczne spotkanie mijają bardzo szybko, ale mamy nadzieję, że bardzo szybko minie również czas oczekiwania na wymarzony laptop Bartka :). 

 

Relacja: Andrzej Sz.

 

 

spełnienie marzenia

2023-04-01

Na spotkanie z Bartkiem umówiliśmy się w sobotnie wczesno wiosenne południe. Nasz Marzyciel mieszka z rodziną w małej, cichej i spokojnej miejscowości na krańcach Wyżyny Lubelskiej. To duża rodzina – poza rodzicami Bartek ma 3 braci. Bez problemu trafiliśmy pod podany adres i natychmiast po przyjeździe zostaliśmy powitani przez Bartka i Jego Mamę. Zostaliśmy zaproszeni do mieszkania. Weszliśmy niosąc z sobą przywiezione pakunki. Braciom przekazaliśmy drobne upominki, a nasz Marzyciel nie zwlekając przystąpił do rozpakowywania najważniejszej z paczek, tej zawierającej wymarzony laptop gamingowy.  

Bartek jest chłopcem bardzo spokojnym, opanowanym i bardzo, bardzo małomównym. Nie pytany nie odzywa się wcale, ale nawet odpowiadając na pytania ogranicza się do potwierdzeń bądź zaprzeczeń. Rozmawiając z rodzina chłopca obserwowałem, jak Bartek sprawnie i bardzo szybko doprowadził otrzymany laptop do stanu pełnej gotowości. I chociaż małomówny to był wyraźnie podekscytowany. Wszystko działało, można było rozpocząć np. którąś z ulubionych gier. Chłopiec jednak odłożył to na później przysłuchując się rozmowie. Pytany o parametry laptopa, system operacyjny i oprogramowanie udzielał bardzo rzeczowych odpowiedzi. 

Po pewnym czasie mogliśmy wręczyć Bartkowi Dyplom dla Super Marzyciela i poinformować go o sponsorze, dzięki któremu możliwe stało się spełnienie jego marzenia. Jeszcze przez chwilę porozmawialiśmy o jego aktualnej nauce w szkole ponadpodstawowej oraz o planach na dalszą edukację po ukończeniu LO i zdaniu egzaminu maturalnego. Bartek jest typowym „umysłem ścisłym”, pasjonuje go matematyka więc zainteresowany jest kontynuacją nauki na uczelni politechnicznej. 

Spotkanie z Marzycielem i Jego rodziną przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Bardzo aktywnie uczestniczyli w nim bracia Bartka. Jednak nad wszystkim panowała Mama, Pani Katarzyna, której życzliwości i ciepła mogliśmy bardzo wyraźnie doświadczyć. Kawa, herbata i pyszne ciasta dopełniły reszty. Wizytę zakończyliśmy przekonani, że na długo zapadnie nam ona w naszej pamięci.

Wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji “Kolacja marzeń” serdecznie dziękujemy! Dzięki Państwa zaangażowaniu mogliśmy spełnić kolejne wspaniałe marzenie! 

Bartku, bardzo Ci dziękujemy za piękne marzenie i ten wspólnie spędzony, krótki czas. Mamy nadzieję, że laptop będzie dla Ciebie bardzo pomocny i będzie Ci służył długo i bezawaryjnie. Myślimy również, że przekonałeś się, że nigdy nie wolno przestawać marzyć!

 

Relacja: Andrzej Sz.