Moim marzeniem jest:

Pianino

Helena, 14 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Lublin

Status marzenia: zaadoptowane

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-01-11

Najlepsze filmy akcji, zazwyczaj mają spokojny początek. Tak było też i w tym przypadku, gdy spotkaliśmy, początkowo cichą i spokojną marzycielkę, a chwilę później razem śmialiśmy się wszyscy i byliśmy pełni podziwu z opowieści Helenki. 

 

Mamy takie spotkania, podczas których śmiech jest już na takiej skali, że pojawiają się łzy szczęścia. Tak, to właśnie jedno z tych spotkań. Nie liczyłem, ile razy musiałem przecierać oczy ze śmiechu, ale takie sytuacje pojawiały się bardzo często!

 

Helenka na pierwszy rzut oka to bardzo spokojna dziewczynka, ale tylko na pierwszy rzut oka. Nasza marzycielka obecnie jest w szpitalu i może to być delikatny odpoczynek przed kontynuacją Jej szalonych przygód. Myślę, że Helenka nie potrzebuje książek by się nie nudzić na oddziale. Ona spokojnie mogłaby napisać swoją - o zwariowanych, inspirujących i pełnych śmiechu przygodach. 

 

Na początku spotkania Helenka opowiedziała nam o umiejętnościach muzycznych. Okazało się, że jest bardzo uzdolniona, ze względu na otoczenie muzykalne w postaci rodziny i znajomych. Nasza marzycielka grała swego czasu na pianinie i na skrzypcach. W pierwszych krokach wspierała ją m. in. ciocia.

 

Kolejno przeszliśmy do tych bardziej wymagających aktywności - mianowicie do sportu. W tym przypadku tak samo nie oszczędzała swoich sił. Helenka grywała w piłkę nożną, uprawiała parę innych sportów, ale najchętniej mówiła o jeździe na rolkach. I to nie zwykłej jeździe, bo brała udział w małych zawodach. Potrafi jeździć wyczynowo i pokonywać różne trudności. Jak się dowiedzieliśmy z rozmowy - dla niej to proste, my zaś słuchaliśmy i podziwialiśmy, z przerwami, żeby domknąć nasze buźki, które były pełne radości.

 

Jeżeli chodzi o zainteresowania dziewczynki, na tym nie koniec. Opowiedziała nam  także o żółwiu, którego ma w domu, co odkryło kolejną Jej pasję - zwierzęta.

 

Pomysłów naszej marzycielce na pewno nie brakuje, a wachlarz hobby również jest spory. Dlatego, kiedy zapytaliśmy, jakie jest Jej największe marzenie, nie miała żadnych wątpliwości. Marzenie jest związane z Jej pasją muzyczną. Mianowicie Helenka, marzy o pianinie! Pięknym, z drewna, na którym mogłaby szkolić swoje umiejętności, a kto wie, może w przyszłości wystąpić w jakimś programie lub zostać kompozytorką.

 

Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli spełnić to piękne marzenie i posłuchać koncertu Helenki na żywo! 

 

Relacja: Kacper B.

 

 

Jeśli chcesz pomóc spełnić to marzenie

Skontaktuj się z:

Agata Wójcik

email: agata.wojcik@mammarzenie.org

tel: +48 785 908 010

Przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:

26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Fundacja Mam Marzenie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków

opis: Helena - o. Lublin - Pianino

Helena wraz z Fundacją serdecznie dziękuje za Twoje wsparcie.