Moim marzeniem jest:

Telewizor

Borys, 11 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Poznań

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-12-20

Po kilku nieudanych próbach w końcu udało nam się spotkać z Borysem! Niestety spotkanie odbyło się online, ale lepiej tak, niż żeby znowu nasz Marzyciel musiał czekać.

Borys początkowo spotkał się z nami w obecności jego Taty i opowiedział o swoich zainteresowaniach, życiu w chorobie i warunkach mieszkaniowych. Okazało się, że bardzo lubi piłkę nożną, niestety teraz może ją tylko oglądać w TV. Może też grać w gry komputerowe związane właśnie z tą dziedziną spotu, np. w „Fifa”. Przed spotkaniem z Marzycielem skontaktowałyśmy się z jego Tatą, żeby dowiedzieć się co nieco o Borysie i wspomniał o piłce, dlatego też w ramach „lodołamacza” kupiłyśmy mu koszulkę z zespołem Lecha, który podobno jest ulubioną drużyną Borysa.

Po krótkiej rozmowie Tata zostawił Borysa w pokoju, żeby mógł spokojnie z nami porozmawiać i się bardziej otworzyć. Dowiedziałyśmy się wtedy, że chłopiec nie przepada wybitnie za szkołą i nie ma ulubionego przedmiotu. Okazało się wówczas również, że rodzina planuje przeorganizować mieszkanie w taki sposób, żeby Borys wraz z bratem mieli swój pokój. I tak od słowa do słowa przeszliśmy do marzenia Borysa. Chłopiec zdradził, że bardzo chciałby mieć swój własny telewizor w pokoju. W większości służyłby mu do grania w ulubione gry, ale również pozwoliłby na oglądanie wybranych programów, kiedy ma na to ochotę, bez konieczności ustalenia z resztą rodziny, czyja jest kolej w danym momencie. Po poznaniu marzenia poprosiłyśmy Tatę Borysa o doprecyzowanie szczegółów sprzętu. Niestety nie za bardzo umiał nam pomóc, ale po krótkiej chwili namysłu udało się ustalić, że telewizor nie może przekraczać wielkości 45 cali. Z taką wiedzą mogłyśmy już rozpocząć poszukiwania odpowiedniego sprzętu. Pożegnałyśmy się więc z Borysem i jego Tatą, zapewniając, że dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej spełnić marzenie chłopca.

spełnienie marzenia

2023-03-17

Na horyzoncie pojawiła się nieśmiało wiosna a to doskonały czas na spełnienie marzenia. Sprawnie udało się znależć sponsora, dzięki któremu było to możliwe. W wyborze odpowiedniego telewizora bardzo pomógł nam Pan Mateusz z Media Markt, który niesamowicie się zaangażował, żeby dobrać jak najlepszy sprzęt dla naszego Marzyciela. Borys miał jedno wymaganie - telewizor miał się nadawać do grania na konsoli. Mając tą wiedzę Pan Mateusz stanął na wysokości zadania. Stąd też jak tylko otrzymaliśmy sprzęt to przystąpiliśmy do umówienia spotkania. Udało się to zrobić online.

Wcześniej jednak wysłaliśmy telewizor do Marzyciela, prosząc tatę żeby poczekał do spotkania. Niestety dla nas, jak tylko Borys zauważył, że sprzęt dla niego został dostarczony to nie mógł wytrzymać i ubłagał tatę o otwarcie paczki. Tata okazał się bezsilny ☺ Ale nie miało to znaczenia, bo podczas spotkania Borys mówił, że jest bardzo zadowolony ze swojego nowego telewizora i że miał już okazję go przetestować. Razem z tatą przyznali, że poprzednio grał na bardzo małym, 14-calowym ekranie więc różnica jest ogromna! Poprosiłyśmy Marzyciela żeby pamiętał o szkole i nie zatracił się w tych grach w miarę możliwości. Wypytałyśmy również jak wygląda sytuacja w straży pożarnej, bo Borys jest przecież strażakiem i śledzi akcje, które mają miejsce w okolicy jego miejscowości. Po krótkiej rozmowie podziękowałyśmy Marzycielowi, że mogłyśmy spełnić jego marzenie. 

W tym miejscu dziękujemy również sponsorom – uczniom ze Szkoły nr 38 oraz rodzicom przedszkolaków z Przedszkola nr 64 w Poznaniu. Dzięki Państwa dobroci mogliśmy uszczęśliwić Borysa!