Moim marzeniem jest:

Fioletowy iPad Air z rysikiem

Maja, 13 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Szczecin

Status marzenia: spełnione

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-03-29

Spotkanie z Mają zaplanowaliśmy w ostatnich dniach marca, w szpitalnych pokojach hotelowych. Byliśmy podekscytowani, nie mogąc doczekać się odkrycia, o czym marzy Maja. Wiedzieliśmy, że od dzieciństwa uwielbia malować i po drodze próbowaliśmy odgadnąć, czy marzenie Mai będzie związane z jej pasją. Postanowiliśmy, że zaczniemy naszą rozmowę od dowiedzenia się od dziewczynki więcej na ten temat.

Maja opowiedziała nam, że już w przedszkolu bardzo dużo czasu lubiła poświęcać na rysowanie i malowanie. Najbardziej lubi malować naturę, która jest jej głównym źródłem inspiracji. Nie przepada natomiast za szkicowaniem ludzi. Maja rozwija swój talent biorąc udział w wielu konkursach. Nawet w dniu naszego spotkania przygotowywała konkursową pracę, w której rysowała Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Oprócz tego Maja lubi oglądać filmiki z układania klocków LEGO®. Głównie dlatego, że są one inspirujące, a także pokazują różnorodność zestawów. Maja sama też lubi układać klocki. Pokazała nam efekty swojej pracy, którym był storczyk z kolekcji botanicznej. Nie ukrywamy, robi wrażenie. Nasza Marzycielka lubi też oglądać filmiki makijażowe, w szczególności takie, na których można zobaczyć nietypowe i pomysłowe makijaże.

Poznając Maję i jej zainteresowania oraz pasję, co raz bardziej nie mogliśmy się doczekać momentu, w którym poznamy jej marzenie. Postanowiliśmy wprowadzić Marzycielkę w tę część spotkania, rozpoczynając od przedstawienia jej czterech kategorii marzeń. Mai zaświeciły się oczy przy kategorii dostać. Wyznała nam, że jej marzeniem jest otrzymanie filoletowego iPad Air 10.9" 5 generacji z rysikiem APPLE (2. generacji). Wytłumaczyła nam, że iPad pomoże jej rozwinąć pasję malowania. Dzięki niemu będzie mogła tworzyć kolejne dzieła sztuki, które są łatwe do przechowywania, edycji i udostępniania. Wszystkie narzędzia malarskie, które są dostępne na tradycyjnym płótnie, mogą być odtworzone na ekranie tabletu, oczywiście przy użyciu specjalnego rysika. Przy tym iPad jest wygodny do użytku i łatwo dostępny, co umożliwi jej malowanie w dowolnym miejscu i czasie. Maja jest zdecydowana na iPad, bo miała okazję już go przetestować u koleżanki i wie, że posiada program graficzny, które oferuje szeroki wachlarz funkcji i narzędzi. Ponadto, iPad pomoże jej w nauczenia się nowych technik malowania, a w konsekwencji pomoże jej w rozwijaniu swoich umiejętności malarskich i poszerzeniu swojego zakresu artystycznego -  w szczególności, że Maja marzy o kontynowaniu nauki w liceum plastycznym.

Dziękujemy Ci Maja za spotkanie i rozmowę! Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się spełnić to cudowne Marzenie!

spełnienie marzenia

2023-12-10

Minęło kilka miesięcy od momentu, kiedy pierwszy raz spotkaliśmy tę małą artystkę o wielkim sercu, która marzyła o własnym iPad z rysikiem do rozwijania swojego plastycznego talentu. Postanowiliśmy sprawić jej niespodziankę, która zapewne na długo pozostanie w jej pamięci.

Przyszedł czas na drugą wizytę. Tym razem zdecydowaliśmy się na nietypowe podejście. We dwoje, z uśmiechem na twarzach, wkroczyliśmy do szpitala, gotowi zrealizować jej najskrytsze marzenie. Ja trzymając w rękach ozdobne pudełko ze świątecznymi stroikami, które miało być zaledwie przykrywką dla jej prawdziwej niespodzianki, poszłam do sali, w której przebywała Maja, a mój towarzysz tymczasem udał się w inne miejsce.

Usiadłyśmy razem, a ja udawałam, że muszę jeszcze dokładnie zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi w tym marzeniu. Dziewczynka szczegółowo odpowiadała, ale pewnie zastanawiała się, co jest w pudełku. W końcu je wręczyłam, a w środku zamiast tego, czego być może się spodziewała, znalazła ozdoby świąteczne, którymi jest zafascynowana ze względu na aktualną porę roku. Mai bardzo spodobały się podarki i kiedy zaczęła je przeglądać, znalazła jeszcze puzzle.