Zgłoś marzyciela

Znasz dziecko, które mogłoby stać się naszym Marzycielem? Zgłoś je do nas! Fundacja Mam Marzenie zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci w wieku od 3 do 18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Nie kwalifikujemy dzieci z chorobami przewlekłymi, dobrze kontrolowanymi, które nie zagrażają życiu, jak np. cukrzyca, astma, autyzm. Kwalifikujemy do programu takie dzieci, jeśli mają cały zespół różnych schorzeń, które łącznie zagrażają życiu. Czasami całokształt stanu zdrowia dziecka (nie tylko jedna choroba) ma wpływ na proces kwalifikacji. Szczegółowe zasady kwalifikacji znajdziesz w poniższym dokumencie:

POBIERZ

1. Dokładnie wypełnij ankietę zgłoszeniową. Szczególną uwagę zwróć na podanie szczegółowej diagnozy oraz właściwego lekarza prowadzącego dziecka wraz z miejscem leczenia - ta osoba musi wiedzieć o chorobie dziecka jak najwięcej. Istotne jest również podanie aktualnych numerów kontaktowych do rodziców oraz prawidłowego numeru PESEL dziecka.

2. Zgłoszenie, które do nas wpłynie, jest przekazywane do odpowiedniego oddziału Fundacji (mamy ich aż 16 na terenie całej Polski). Tam weryfikuje je lekarz prowadzący dziecko lub konsultant medyczny - może to potrwać kilka dni, tygodni, w szczególnych przypadkach nawet dłużej. Wypełnienie ankiety nie jest jednoznaczne z przyjęciem dziecka do Fundacji. 

3. O kwalifikacji dziecka do programu Fundacji Mam Marzenie informuje rodziców wolontariusz z oddziału, do którego zostało przydzielone dziecko. W przypadku pozytywnej decyzji umawia się na spotkanie z Marzycielem i opiekunem prawnym (w domu Marzyciela, szpitalu lub miejscu publicznym), a następnie próbuje poznać marzenie dziecka.

Pomóż nam dotrzeć do małych wojowników walczących z chorobą zagrażającą ich życiu - spełnijmy razem dziecięce marzenia!  

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt mailowy z koordynatorem oddziału.