Rada Programowa Fundacji jest organem nadzoru wewnętrznego, którego rolą jest kontrola pracy Zarządu Fundacji oraz wyznaczanie planów strategicznych rozwoju naszej organizacji. Członkowie Rady Programowej to osoby zaufania publicznego o wielkiej wiedzy i autorytecie, które swoim nazwiskiem wspierają i firmują ideę spełniania marzeń chorych dzieci. Są wśród nich przedstawiciele świata kultury, nauki, biznesu, prawa, medycyny i sztuki. Członkowie Rady Programowej wybierani są na trzyletnią wspólną kadencję decyzją Komitetu Wyborczego Rady Programowej, w skład którego wchodzi 3 członków Rady Programowej, 3 członków Zarządu i 3 przedstawicieli Koordynatorów oddziałów Fundacji. Funkcje członków Rady Programowej są honorowe i bezpłatne.

 • Małgorzata Dankowska

  Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji Mam Marzenie

  Doradca podatkowy, partner odpowiedzialny za Zespół ds. Nieruchomości oraz warszawską praktykę podatkową TPA Poland. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, a także Studia Podyplomowe z zakresu prawa podatkowego w Szkole Głównej Handlowej. Jest autorką licznych publikacji o tematyce podatkowej, w tym współautorką wydanej w 2011 r. publikacji książkowej „Restrukturyzacje spółek kapitałowych – aspekty podatkowe”, „Podatki w hotelarstwie” (2012) oraz raportu „Hotel Guidebook”, a także „Retailers’ Guide”. Prelegentka na wielu konferencjach i szkoleniach o tematyce podatkowej, jurorka konkursów branżowych. W 2013 roku została wyróżniona drugim miejscem w rankingu Dziennika Gazeta Prawna w kategorii najlepszych doradców podatkowych w zakresie Fuzji i Połączeń. Charytatywnie angażowała się we współorganizację sztabów WOŚP w Poznaniu, obecnie członkini Charity Committee w strukturach TPA Poland.

 • Małgorzata Łaszcz

  Wiceprzewodnicząca Rady Programowej Fundacji Mam Marzenie

  Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – Instytutu Lingwistyki Stosowanej. W czasie studiów pracowała jako tłumacz konsekutywny i symultaniczny z języka angielskiego. Od października 1990 roku do marca 2001 dziennikarka Radia Zet, prowadziła przegląd prasy zagranicznej i wiadomości. Od 1996 roku prowadziła program informacyjny „Wiadomości w Południe”. Współprowadziła również program kulturalny „Kolacja w Radiu Zet”. Od 2001 roku pełni funkcję szefa zespołu producentów TVN24, prowadzi też programy publicystyczne – „Skaner Polityczny” i „Loża Prasowa”.

 • dr n. med. Teresa Weber – Lipiec

  Członek Rady Programowej Fundacji Mam Marzenie

  Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny paliatywnej, nauczyciel akademicki. Pracuje w Szpitalu Klinicznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 20 lat wolontariusz Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Autorka książki „Oswajanie umierania” i licznych artykułów naukowych. Odznaczona orderem „Ecce Homo” w 2003 roku.

 • Wojciech Skorupski

  Członek Rady Programowej Fundacji Mam Marzenie

  Adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Płocku, aktualnie pełni funkcję v-ce Dziekana odpowiedzialnego m.in za kontakty z mediami. Specjalista z zakresu prawa karnego i postępowania karnego, patron i wychowawca licznej grupy aplikantów. W 2010 r. delegat na Krajowy Zjazd Adwokatury; w 2012 odznaczony odznaką samorządową ” Adwokatura Zasłużonym”.