Dzień Pluszowego Misia 2018 w Oddziale Wrocław

18 października 2018

25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do przekazywania nowych pluszowych maskotek dla małych pacjentów oddziałów szpitalnych we Wrocławiu. Zostaną one przekazane m.in. pacjentom Przylądka Nadziei oraz oddziału kardiologicznego Kliniki Kardiologii Szpitala przy ul.Kamieńskiego.

Ponieważ dzieci są w bardzo różnym wieku, oprócz pluszowych zabawek mogą to być także:

  • gry planszowe
  • puzzle
  • materiały plastyczne ( kredki, bloki )
  • kolorowanki
  • książki dla dzieci i młodzieży.

Bardzo ważne jest aby wszystkie przedmioty były NOWE. Mali pacjenci to dzieci chore na choroby zagrażające życiu, bardzo często o znikomej odporności; musimy zachować maksimum bezpieczeństwa, aby nie narażać dodatkowo ich życia.

Zapraszamy do udziału w akcji zarówno osoby prywatne, jaki szkoły, firmy i instytucje państwowe. Oprócz nowych maskotek można również przekazać gry planszowe, książki jak i artykuły plastyczne.

Zebrane rzeczy, dzięki wsparciu Państwa Marleny i Roberta Baran, można wysłać pocztą, kurierem lub przekazać osobiście (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu) na adres Szkoła Tańca FlashDance, ul. Szkocka 60, Wrocław. Przed dostarczeniem prosimy o sporządzenie listy podarowanych rzeczy.

 

Do tej pory do tegorocznej akcji dołączyli już:

 

Spływają do nas zdjęcia z efektami Waszych misiowych zbiórek, za które z całego serca najmocniej dziękujemy!

Poniżej I ZS Wschowa w trakcie pakowania pluszaków oraz efekty zbiórki Pani Ani z Lotniczych Zakładów Naukowych we Wrocławiu:

 

 

Mały wolontariat w Przedszkolu „Mruczuś” w Mroczeniu zaskoczył nas ilością zbiorów, ale też wspaniałą aktywnością małych pomagaczy. Sami spójrzcie:

Chwilę po zakończeniu akcji Przedszkole „Mruczuś” odwiedził nasz wolontariusz żeby odebrać zbiory i podziękować małym pomagaczom. Tak zapamiętał to spotkanie:

Podczas wyjątkowo chłodnego, ale bardzo słonecznego poranka, mieliśmy przyjemność odwiedzić Przedszkole „Mruczuś” w Mroczeniu. Dzień ten pozostawił w naszej pamięci tylko pozytywne wspomnienia, a to za sprawą szczodrości rodziców, dzieci oraz zaangażowania personelu przedszkola, ze szczególnym wsparciem ze strony Pani Danuty. W tym dniu otrzymaliśmy materiały plastyczne, zabawki i gry, które już niedługo trafią do rąk naszych Podopiecznych. Udział w Dniu Pluszowego Misia jest nieoceniony, ponieważ pozwala dzieciom w chwilach słabości zapomnieć o codzienności.
W imieniu swoim oraz dzieci dziękujemy za wszystkie przekazane nam materiały! 

 

Zachęcamy do pomocy kolejne placówki!