Fundacja Mam Marzenie opiera się wyłącznie na pracy wolontariuszy. Jesteśmy jedyną tak dużą fundacją w Polsce, w której nikt nie pobiera żadnego wynagrodzenia za swoją pracę. Dołącz do nas jako wolontariusz do jednego z 16 oddziałów w Polsce.

Jakie korzyści daje wolontariat

Wolontariat jest bezpłatną, dobrowolną działalnością na rzecz społeczeństwa. Wolontariat przynosi korzyści zarówno osobom, którym pomaga się, a także osobom, które tę pomoc niosą. Będąc wolontariuszem przeżywa się wiele pięknych chwil, w ciekawy i twórczy sposób spędza czas oraz zawiązuje nowe przyjaźnie. Poprzez wolontariat można uczestniczyć w ciekawych i ambitnych projektach. Jednak to nie wszystko!

Wolontariat wspomaga rozwój kariery zawodowej.

Jako wolontariusz zdobędziesz doświadczenie, które będzie przydatne w pracy. Będąc wolontariuszem nauczysz się: komunikacji interpersonalnej, pozyskiwania sponsorów, rozwiązywania problemów, zarządzania zadaniami i sobą w czasie!

Wolontariat uczy pracy zespołowej.

Podczas działalności w fundacji wspólnie z innymi wolontariuszami będziesz zajmować się m.in. pozyskiwaniem sponsorów, prowadzeniem zajęć plastycznych z dziećmi na oddziałach szpitalnych oraz organizować zbiórki pieniędzy na marzenia.

Będziesz czuć satysfakcję z spełniania marzeń.

Spełniając marzenia podopiecznych fundacji zobaczysz ogromną radość dzieci, która da Ci ogromną dawkę energii do działania i poczujesz, że Twoja działalność ma sens.

Odkryjesz swoje nowe talenty i umiejętności.

Zadania, które będziesz wykonywać w fundacji będą różne: od spotykania się z chorymi dziećmi po organizowanie wydarzeń charytatywnych. Część z Twoich obowiązków być może będziesz wykonywać pierwszy raz – dzięki temu poznasz swoje mocne i słabe strony, nad którymi możesz pracować.

Wolontariat uczy wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Działając jako wolontariusz zaczynasz być bardziej wrażliwym na potrzeby innych. Dostrzegasz codzienne problemy Twoich najbliższych, pomagasz im w ich rozwiązaniu. Twoja pomoc, nawet w najmniejszych sprawach, zbliża Was do siebie i buduje silną relację między Wami.

Będąc wolontariuszem docenisz swoje życie.

Spotykając się i rozmawiając z chorymi dziećmi docenisz swoje dotychczasowe życie. Zaobserwujesz ile w tych małych istotach jest siły i woli walki o życie. Uświadomisz sobie, że niepotrzebnie przejmujesz się pewnymi sprawami. Od podopiecznych fundacji nauczysz się doceniać to co w życiu jest najważniejsze.

W procesie rekrutacji wspierają nas portale jooble, praca.pl oraz Rekrutado.

Pamiętaj! Jako wolontariusz masz szansę zobaczyć uśmiech oraz radość osób, którym pomagasz, a także zmienić na lepsze świat swój i innych!