Za górami za lasami… tak zazwyczaj zaczynają się bajki o księżniczkach… jednak nasza historia to nie bajka i wydarzyła się naprawdę 24 marca 2018 roku w pięknej wsi kaszubskiej w Galerii Sulmin. Przed południem po naszą Marzycielkę - Nadię i Jej rodzinę przyjechała limuzyna, wszyscy uroczyście ubrani wyruszyli w drogę. Pod galerią na naszą Marzycielkę czekała rodzina, znajomi oraz wolontariusze w dworskich strojach, kiedy Nadia opuściła z limuzynę została obrzucona płatkami żywych kwiatów, aby od samego początku mogła poczuć się jak Królowa, poczuć się jak w bajce…

            Po przekroczeniu progu udekorowanej sali przyszedł czas na rozpoczęcie. Orkiestra Vita Activa już rozgrzewała się do upiększenia przez muzykę tego wyjątkowego wydarzenia, a prowadzący przywitał Nadię tymi oto słowami: Wielmożna Księżniczko Nadio, Księżniczko Vesno, Rodzino Królewska, Szanowni Goście, witamy Was serdecznie w progach gościnnej Galerii Sulmin. Galerii, w której będziemy świadkami tego, co w życiu najpiękniejsze, świadkami spełnienia marzenia. Przed nami dzień pełen emocji i radości. Już dzisiaj świat zyska prawdziwą Królową Nadię, która obejmie panowanie nad swoim królestwem i poddanymi. Nie byłoby tu nas, gdyby nie ludzie, dla których marzenia są jedną z najważniejszych wartości w życiu...

            Emocje wzrastały, kiedy prowadzący oznajmił Królowej Nadii, iż przybyli rycerze ze Starogardu Gdańskiego gotowi do walki o rękę Królowej. Cóż to była za walka! Nadia z promiennym uśmiechem siedząc na swoim tronie rozweseliła się jeszcze bardziej na widok tancerzy z Klubu Tango przybyłych z daleka, aby wystąpić przed Księżniczką i przenieść ją
 w świat roztańczonego Królestwa. Po zakończonym spektaklu rozległy się gromkie brawa -
a moc atrakcji dla Naszej Królowej nie miała końca, ponieważ tuż za rogiem czekał nadworny poeta, który z miłości do Nadii napisał wiersz, sprawiając że nasza Królowa poczuła się jeszcze bardziej wyjątkowo. Nadworny malarz poruszony Najjaśniejszą Władczynią namalował Jej portret, który został uroczyście wręczony. Podczas gdy orkiestra pięknie grała, można było wpisać się do księgi gości na pamiątkę koronacji Nadii, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce Śmiechu, które można było umieścić w pamiątkowej księdze oraz zjeść pyszne przekąski typu pizza, nuggetsy, żelki firmy Nimm2 przygotowane specjalnie na życzenie naszej Królowej.

            Abrakadabra! A tymczasem, naszej Marzycielce hołd złożył prawdziwy magik Kajetan Bielecki. Nagle w królestwie zadziała się magia, tak samo silna i niezwykła jak magia marzeń..

            Jednakże czym byłby bal bez koronacji? Wystrzeliło konfetii! Otóż nadeszła wielka chwila, chwila na którą wszyscy z drżeniem serca - chwila, podczas której zostało wręczone berło, korona, nasza Królowa podpisała akt koronacyjny. Był to wielki moment i wyjątkowe zdarzenie… nasza Marzycielka została Królową! Hip, hip, hura! Królową wyjątkową, pełną siły, mająca w sobie siłę do wali oraz wiary w moc marzeń i ich spełnienie. Hip, hip, hura!

            Podwładni wręczyli Jej dary, kwiaty, klucz do Królestwa, a nad tronem zawisło słońce, które przyrzekło, by zawsze świecić w Królestwie Nadii. Na salę wjechał iście królewski tort i wystrzelił szampan, a wolontariusze podpalili świecące race. Sto lat wspaniała Królowo! A po koronacji Królową odwiedziły księżniczki z sąsiedniego Królestwa Gosia Samosia, by opowiedzieć, jak przyszła Królowa powinna się zachować. Przywiozły ze sobą farbki do malowania twarzy, watę cukrową i piniatę z cukierkami! Nasza Królowa wraz z rodziną, przyjaciółmi, bliskimi ruszyła na ciąg dalszy balu, nie zabrakło tańców, uśmiechów i listów od poddanych: „Królowo gratuluję! Zostałaś Królową województwa pomorskiego” Wierzymy w Ciebie, Nadio i czujemy, że będziesz wspaniałą królową. Jesteśmy pewni, że Twoje panowanie stanowić będzie wyjątkowy czas!

            Podczas gdy Królowa sprawowała władzę, na dworze zaczęło się coś dziać… Nasza Marzycielka pospieszyła zobaczyć, co się dzieje... ku zaskoczeniu  do  malowniczej miejscowości Sulmin zawitało Bractwo Rycerskie z Malborka, które przedstawiło inscenizacje dla Królowej.

            Po tych przeżyciach, emocjach przyszedł czas na uroczyste wręczenie dyplomu i  pożegnanie… Wspomnienia z tego legendarnego dnia pozostaną w pamięci na zawsze a może i dzień dłużej… Kochana Królowo, króluj nam dzielnie. Dzielnie stawiaj czoło przeciwnościami losu. Dzielnie walcz. I nigdy nie przestawaj marzyć!

            Każdy kto spotka naszą Królową, zobaczy jaka jest wspaniała i wyjątkowa, jak dzielnie walczy w swoim Królestwie i ile wnosi do niego ciepła. :) Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę, pomogli w spełnieniu tego pięknego marzenia. Każda pomocna dłoń, poświęcony czas przyczynił się do tego, że 24 marca 2018 roku nasza Marzycielka Nadia została Królową i spełniło się Jej największe marzenie. To był wielki zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu, któremu towarzyszyło wiele wzruszeń, pozytywnych emocji i radości. Raz jeszcze dziękujemy naszej Królowej za każdą chwilę spędzoną razem podczas tego balu. Żyjcie długo i bajecznie, nigdy nie przestawajcie marzyć i dążyć do realizacji marzeń, nawet tych najskrytszych..

 

Za  górami, za lasami… tak zaczynają się bajki o księżniczkach i książętach. Nasza bajka zaczęła się od… „w Gdańsku mieszkała ośmioletnia Nadia, która wymarzyła sobie, by zostać prawdziwą Królową…” Razem z nami napisali ją Ludzie o wielkim sercu, którzy na wieść o życzeniu Najjaśniejszej Królowej chętnie pomogli, nie wahając się ani chwili. To zaszczyt móc z Państwem współpracować, to zaszczyt widzieć, jak dzięki tak owocnej współpracy Nadia się uśmiechała. Niech dobro, które Państwo podarowaliście dalej, wraca do Państwa jak najszybciej. I to koniecznie ze zdwojoną siłą! Dziękujemy, choć to słowo nie wyraża w całości naszej wdzięczności i tego, co chcielibyśmy Państwu dać za Państwa pomoc, życzliwość, za dobre słowo i za Państwa obecność, którą zapamiętamy na bardzo długo.

Dziękujemy:
- gościnnym Właścicielom Galerii Sulmin – Państwu Ali i Mariuszowi Zawierucha,

Firmie Antykor,

- Firmie Rad-Pol Meble Tkaniny – za wypożyczenie przepięknego tronu,

- Pani Magdzie i Panu Ernestowi – dziękujemy za niezwykłe zaangażowanie, za słońce w Królestwie i klucz do niego, za masę wspaniałych pomysłów, za cudowny wiersz, za wyobraźnię!

- Orkiestrze Vita Activa,

- Teatrowi Wędrownemu Włóczykij – Panu Bartoszowi Marciniakowi – za profesjonalne prowadzenie spełnienie marzenia,

- Tancerzom z Klubu Tango w Gdyni,

- Pani Kasi – Katerina’s Arts Studio – za wykonanie przepięknych insygniów władzy,

- Fotobudce Śmiechu – za piękne zdjęcia w fotobudce,

- Księżniczkom z Gosia Samosia – za wspaniałą zabawę, piniatę z cukierkami, watę cukrową i malowanie twarzy,

- Firmie eventowej VIPEVENT – Balonove Love Trójmiasto i Pani Fatimie Zblewskiej – za cudowne balony, które uświetniły uroczystość,

- SP nr 81, SP nr 80, SP nr 29 Familijny Gdańsk, a także Wszystkim, którzy wysłali karteczkę z gratulacjami dla Królowej Nadii,

- Bractwu Rycerskiemu z Malborka – dziękujemy, że przybyli Państwo złożyć hołd Królowej i stoczyć walkę,

- Panu Dariuszowi Szymańskiemu – Darius Art,

- Firmie Nimm2 – dziękujemy za podarowanie żelek,

- Firmie Szyjemy Sukienki,

- Pani Dorocie Witkowskiej Weiss- za wykonanie cudownego portretu Królowej,

- Pani Mai Bohosiewicz- Firmie Flower Store - za podarowanie przepięknego bukietu,

- FilmFakt.pl i Panu Mariuszowi Wróblowi – za stworzenie fantastycznego filmiku ze spełnienia marzenia,

- Pani Marcie Kuczkowskiej – Prawdziwa Fotografia i Panu Piotrowi z Yellow Photo – za świetne zdjęcia,

- Starogradzkiemu Bractwu Rycerskiemu – dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wieloletnią współpracę,

- Panu Magikowi – Kajetanowi Bieleckiemu,

- Firmom: PanTalerzyk – Marysi i Radkowi, BabskieParty, ShapeDeisgn.pl – Pani Joannie Stanisławskiej, Decoris Wedding Collection – Pani Martynie Szafirskiej i Pani Małgorzacie Bartoszewicz, Krysztaly.pl – Panu Łukaszowi Chudemu, BORO-LASER – Panu  Jakubowi Borowiczowi, TADAM – Pani Annie Rzeszutek, Firmie Amelia-Wedding - Pani Joannie, sklep Pikinni, Stickerwall – za podarowanie wspaniałych gadżetów, które trafiły do Nadii jako niezwykła pamiątka,

- Mamy wypieki – za podarowanie tortu,

- Kwieciarni Pobłoccy Starogard Gdański - http://kwiaciarniepobloccy.pl/

- Max-limo – dziękujemy za wypożyczenie limuzyny i podwiezienie naszej Marzycielki na bal,

- Panu Tomaszowi Ilczukowi – klasykiem.pl  - dziękujemy za odwiezienie naszej Królowej,

- wypożyczalni Przebrani.pl i Kokoszanel – za wypożyczenie przepięknych, bajkowych strojów,

- Panu Tadeuszowi – za transport wolontariuszy.

Dziękujemy także Wszystkim za pomoc w strojeniu sali czy za podarowane prezenty dla Królowej. Zawsze w naszej działalności zachwyca nas moc marzeń i to jak marzenia łączą obcych sobie ludzi. Dziękujemy Państwu – dzięki takim wydarzeniom i takie energii nasz wolontariat ma sens i przynosi nam ogrom radości!