W niedzielne popołudnie razem z Martyna, Marcinem, Krystianem , panią Kasia i panem Radkiem przyjechaliśmy z kartonami pełnymi fantastycznych książek z dedykacjami, lampka, fotelem oraz biblioteczką do domu Karolka i jego rodziny. Na początku spotkania wręczyliśmy Karolkowi pluszami, ponieważ na pierwszej wizycie wspominał, ze bardzo je lubi a potem chłopacy zabrali się za montaż biblioteczki a dziewczyny za zabawę z Karolkiem i jego bratem. Z każda chwilą było widać jak powstaje biblioteczka a Karol z coraz większa  niecierpliwością zaglądał do swojego pokoju. Popołudnie mijało w bardzo sympatycznej atmosferze i przyszedł czas na ustawienie książek na półki i montaż lampki, emocje były coraz większe, gdyż kącik czytelniczy naszego marzyciela nabierał kształtów. Po ustawieniu biblioteczki w odpowiednie  miejsce, ułożeniu książek i przyczepieniu fundacyjnych balonów Karolek wszedł do swojego pokoju i z zachwytem usiadł na zielonym fotelu patrząc na kolekcje swoich książeczek. Przyszedł moment na uroczyste odczytanie dyplomu , które ściskało serce z emocji na widok szczęścia w oczach Karola, radość była jeszcze większa jak otworzył paczkę a w nim był przybornik, czyli łyżka, nóż i widelec w jednym- o takim marzył nas Karol .

Niestety przyszedł czas pożegnania , jednak widok naszego marzyciela w kąciku  czytelniczym zostanie w naszej pamięci na bardzo długo! To było przepiękne marzenie i ogromna radość móc uczestniczyć w jego realizacji i spełnieniu.

 

Z całego serca dziękujemy wszystkim za pomoc, organizację, ciepłe słowa.

 

Składamy serdeczne podziękowania:
 
Pani Kasi i Panu Radkowi- którzy zamienili "kwiaty na marzenia" i dzięki którym udało kupić się biblioteczkę i fotel. Dziękujemy również za Wasze wsparcie podczas montażu. :)
Iluve Sp. z o.o-  za przekazanie przepięknej lampki 

Wypełnienie biblioteczki nie byłoby możliwe bez wsparcia:
Wydawnictwa Olesiejuk
Wydawnictwa Zakamarki
Gdańskiego Wydawnictwa Psychologiczne
Wydawnictwa Adamada
Wydawnictwa Ene Due Rabe
Wydawnictwa Novae Res
Wydawnictwa Na Szczyt
Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego
Wydawnictwa Meandry
Wydawnictwa Znak
Biblioteki Manhattan w Gdańsku
Filia nr 26 WIMBP w Gdańsku
Szkoły Podstawowej nr 80 w Gdańsku
Szkoły Podstawowej nr 81 w Gdańsku
Zespołu Szkół Ekonomicznych w Olsztynie
Szkoły Podstawowej nr 60 w Gdańsku
Szkoły Podstawowej nr 29 LEONARDO w Gdańsku
Przedszkola nr 54 “Fantazja” w Gdańsku
oraz wszystkim którzy wsparli nasze zbiórki książek i przekazali przepiękne dedykacje. 
 
Dziękujemy za wasze wsparcie i zaangażowanie! Dzięki Wam Karolek będzie miał możliwość odkrycia nowych zakątków świata, nauki i rozwijania pasji.   

A Tobie Karolku i Twojej fantastycznej rodzinie życzymy samych pięknych opowieści ze szczęśliwym zakończeniu, historii pełnych przygód oraz abyą zawsze wierzył w moc marzeń !