Czy może być coś piękniejszego niż tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w ten magiczny czas, kiedy dzieje się tyle cudownych rzeczy, usłyszeć czyjeś największe marzenie, do którego spełnienia możesz się przyczynić? Nam się to udało.

Na spotkanie z Zuzią wybrałyśmy się z Asią na oddział św. Mikołaja w Szczecinie. Już od wejścia czuć było wspaniałą świąteczną atmosferę, którą tworzyły m.in. różnokolorowe ozdoby czy pięknie ubrane przez dzieci choinki. Drzwi na piętrze, na którym miało odbyć się nasze spotkanie, otworzył nam nie kto inny, jak sama Zuzia. Chyba tak samo jak my z niecierpliwością czekała na tąchwilę?!

Zuzia to wspaniała, rezolutna, bardzo mądra, wesoła i przesympatyczna 10-latka. Jej uśmiech od razu nas oczarował. Jak tylko się przedstawiłyśmy ochoczo zaprosiła nas do świetlicy w której mogłyśmy porozmawiać. Najpierw jednak wręczyłyśmy jej garść fundacyjnych balonów oraz prezent. Dowiedziałyśmy się od mamy Zuzi, że dziewczynka uwielbia gry planszowe, więc otrzymała od nas grę "5 sekund", w którą od razu chciała z nami zagrać. Zuzia, jak przystało na wprawionego miłośnika gier, oczywiście wygrała całą rozgrywkę, wpędzając nas w kompleksy. ;) Czas przy grze minął bardzo szybko, choć zajęło nam to całą godzinę. Tak chyba bywa, gdy robi się coś w cudownym towarzystwie. Następną godzinę spędziłyśmy słuchając opowieści Zuzi o tym co jeszcze lubi robić, czyli podróżować z rodzicami, czytać książki. Dowiedziałyśmy się też, że uwielbia psy oraz lody, których próbowała już chyba wszystkie smaki  :)  W końcu przyszedł czas na najważniejsze. Zapytałyśmy Zuzi o to jakie jest jej marzenie. Padło kilka pomysłów jak wyjazd do Włoch, Grecji, pływanie z delfinami czy wzięcie udziału w programie telewizyjnym. Jednak przy marzeniu o wzięciu udziału w konkursie skoków narciarskich w Niemczech, Austrii lub w innym miejscu zagranicą i spotkaniu podczas niego polskiej reprezentacji, Zuzia naprawdę się rozpromieniła i powiedziała, że wśród wszystkich marzeń, to jest tym największym. Wyobraźcie sobie nasze zdziwienie kiedy je usłyszałyśmy. Nie mogłyśmy wyjść z podziwu kiedy 10-letnia Zuzia wymieniła nam imiona i nazwiska wszystkich polskich skoczków (jej faworytem jest Maciej Kot) czy opowiadała jak od dziecka oglądała zawody w skokach razem ze swoimi rodzicami. Pytałyśmy Zuzi czy może chce się jeszcze zastanowić, lecz ona powiedziała, że nie ma się nad czym zastanawiać - to jest  właśnie jej największym marzeniem. Tak więc już na pierwszym spotkaniu z Zuzią udało nam się rozpoznać jej marzenie.  Z tego powodu nie posiadałyśmy się z radości. Nieczęsto to się zdarza.

 

Zuziu, jesteś cudowną, pełną radości dziewczynką. Mamy nadzieję, że już wkrótce uda nam się spełnić Twoje największe marzenie. Już nie możemy się doczekać żeby zobaczyć Twoją uśmiechniętą twarz wśród publiczności podziwiającej konkurs skoków narciarskich czy podczas spotkania z naszymi reprezentantami. Taki kibic jak Ty to skarb i zapewne niezmierna radość dla każdego z naszych skoczków.

 

Jeśli chcesz pomóc w spełnieniu tego Marzenia skontaktuj się z: 

Natalia Hewuszt,

e-mail:natalia.hewuszt@mammarzenie.org

tel. 793372012