Fundacja Mam Marzenie wspólnie z firmą Texland rozpoczęła projekt zbiórki odzieży używanej, z której część dochodu zostanie przeznaczona na realizację marzeń dzieci od trzeciego do osiemnastego roku życia, cierpiących na choroby bezpośrednio zagrażające życiu. Czasem dzieci pragną otrzymać laptop, który w szpitalnych warunkach będzie ich oknem na świat. Inne marzą o zostaniu na jeden dzień policjantem czy spotkaniu z kimś sławnym – piłkarzem, aktorem. Każde z tych marzeń pozwala dzieciom na moment zapomnieć o trudach walki z chorobą, ale i szybciej wrócić do zdrowia.

PLAKAT_02-01

Od początku 2013 roku mieszkańcy województw śląskiego, małopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego mają możliwość wesprzeć realizację marzeń przekazując używaną odzież do specjalnie do tego przeznaczonych i odpowiednio oznaczonych zielonych kontenerów. Można do nich wrzucać wszelkiego rodzaju odzież, bieliznę, ręczniki, pościel, obrusy, koce, kołdry, pierzyny, buty oraz zabawki. W ten sposób wspieramy działalność Fundacji Mam Marzenie i włączamy się w realizację dziecięcych marzeń.

Część środków pozyskanych z zagospodarowania i sprzedaży zebranej odzieży przeznaczona zostanie na rzecz podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Pozostała część środków pozyskanych ze sprzedaży odzieży to koszty związane z organizacją projektu oraz obsługą i konserwacją kontenerów. Texland jako organizator ogromną wagę przywiązuje do wyglądu kontenerów i dokłada wszelkich starań, aby były czyste i wyglądały estetycznie.

Pierwsze zielone pojemniki zostały rozstawione na terenie województwa śląskiego. Dzięki tej współpracy udało nam się już spełnić sześć dziecięcych marzeń: 12-letnia Karolina z Chorzowa i 7-letni Kacper z Lublińca otrzymali wymarzone konsole do gier Xbox, Mateusz z Częstochowy otrzymał Playstation 3 z telewizorem. 17-letnia Michalina z Gliwic otrzymała tablet z klawiaturą. Pod koniec wakacji dzięki zebranym środkom udało nam się spełnić marzenie 4-letniego Wiktora z Krasic o ogrodowym basenie.
Serdecznie dziękujemy darczyńcom oraz wszystkim, którzy umożliwili realizację projektu zbiórek odzieży na rzecz Fundacji Mam Marzenie.

 

Kontakt:

Koordynator ds. zbiórek (woj. śląskie i małopolskie)

Monika Pryszcz

email: mpryszcz@texland.pl

Infolinia: 697 626 205

 

Koordynator ds. zbiórek (woj. opolskie i dolnośląskie)

Piotr Szkwarek

Email: piotr@texland.pl