Koło Naukowe Prawa Sportowego UwB 19 grudnia 2015r. zorganizowało III Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Miejsce: hala sportowa przy ul. Świerkowej w Białymstoku. Celem była realizacja marzenia Podopiecznego FMM, dziewięcioletniego Mariusza.

Chłopak uwielbia sport i piłkę nożną. Jednak ze względu na chorobę, nie może na prawdziwym boisku grać. Marzeniem Marzyciela był Laptop do gier, aby móc mecze piłki nożnej rozgrywać przynajmniej wirtualnie.

W turnieju zagrały znane postacie, m.in.: aktorzy, sportowcy, nauczyciel akademiccy. Nie zabrakło oczywiście zbiórki do puszek oraz licytacji, prowadzonych przez Panią Rzecznik UwB, Katarzynę Dziedzik. Wszystko uświetniło występy artystyczne i sportowe sztuki walki.

Niespodzianką turnieju był obecność naszego Marzyciela Mariusza. Dzięki zespołom biorącym udział, mógł zobaczyć mecze na żywo, porozmawiać z trenerami oraz sam wystąpił w meczu o I miejsce i gdzie strzelił bramkę. To był niesamowity wieczór, gdzie wrażeń pozytywnych było co nie miara a Mariusz był w „siódmym niebie”. Punktem kulminacyjnym całego turnieju było spełnienie marzenia dziewięciolatka. Ach, co to było za zaskoczenie…. Tego nie da się opisać, było trzeba na Turnieju być. Łzy szczęścia poleciały….

To już drugi raz, kiedy Koło Naukowe Prawa Sportowego UwB zorganizowało Turniej Charytatywny na rzecz naszego Marzyciela. Serdecznie dziękujemy organizatorom Koła, wszystkim biorącym udział, Sponsorom Turnieju. Dla takich chwil warto spełniać marzenia, warto walczyć o szczęście chorych dzieci. Drodzy organizatorzy, pamiętajcie proszę, że dobro powraca i to ze zdwojoną siłą. Jeszcze raz bardzo Dziękujemy!!!