Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena. Dzień Książki dla Dzieci ustanowiono w 1967 roku po to, by rozpowszechnić literaturę dla najmłodszych czytelników.

Świat literatury dla dzieci to magiczne krainy, barwne postacie oraz wiele niesamowitych przygód. Zdaniem Jana Brzechwy „przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się przyszłego czytelnika, któremu toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej”. Tym przesłaniem warto zawsze zachęcić młodych czytelników do działania.

Fundacja Mam Marzenie w Białymstoku 2 kwietnia postanowiła ten dzień obchodzić wspólnie z małymi pacjentami oddziału Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku. Z tej okazji Teatr CoNieco (wykorzystujący różne formy teatru lalek) wystawił przedstawienie dla małych pacjentów i po przedstawieniu wspólnie poczytaliśmy wierszyki i bajki. Dzień magii i fantazji.

Z całego serca Dziękujemy ślemy do Teatru CoNieco za bajkowe przedstawienie oraz do Wydawnictwa Niebieska Mrówka za przekazanie książeczek. Chwila zapomnienia od choroby to chwile szczęścia i wejścia w świat bajkowej rzeczywistości!