Już po raz siódmy Fundacja Mam Marzenie organizuje obchody Dnia Pluszowego Misia, święta ustanowionego na pamiątkę pewnego nieudanego polowania…

25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta. Od 118 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.

Wolontariusze Fundacji widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, od 7 lat przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia.  Do udziału w akcji zapraszamy jak zwykle wszystkich zainteresowanych, a w szczególności  szkoły, przedszkola, instytucje państwowe i osoby prywatne.

W związku z epidemią tej jesieni zmieniamy formułę zbiórki. Rok 2020 stawia przed nami wiele wyzwań organizacyjnych – niezliczone wydarzenia kulturalne, sportowe, towarzyskie zostały zupełnie odwołane, ale nam bardzo zależy na tym, żeby mali pacjenci  jak najmniej odczuli ograniczenia wynikające z epidemii. Dlatego w porozumieniu ze szpitalami podjęliśmy decyzję, by zaproponować Państwu zbiórkę pieniężną – do wyboru w dwóch wariantach albo poprzez portal zrzutka.pl albo do dostarczonych Państwu puszek stacjonarnych. Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupimy zabawki czy artykuły plastyczne w liczbie dostosowanej do potrzeb i możliwości danego szpitala.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/z/dzienpluszowegomisiabydgoszcz

Zgłoszeń można dokonywać poprzez kontakt mailowy z koordynatorem akcji:

dzienmisia.bydgoszcz@mammarzenie.org 

W odpowiedzi otrzymacie Państwo prośbę o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej, w której zadeklarujecie wybraną formę zbiórki (finansową wirtualną, finansową stacjonarną) oraz otrzymacie niezbędne informacje i materiały (plakaty, puszki) do przeprowadzenia akcji.

Wierzymy, że wspólnie wyczarujemy wiele dziecięcych uśmiechów!