26 września 2015 r. odbył się w Bydgoszczy, przeniesiony z sierpnia Ogólnopolski Festiwal Baniek Mydlanych, podczas którego, jak sama nazwa wskazuje, wspólnie puszczano bańki. Mimo zbliżającego się października, kolejny weekend zapowiadał się na bezchmurny i bezdeszczowy. Do tego doszła wysoka temperatura. Spowodowało to wysyp bydgoszczan i turystów, którzy ostatnimi czasy coraz chętniej przyjeżdżają do naszego regionu. Wolny dzień zachęcał do spacerów po Starym Mieście, gdzie odbywał się Festiwal.

Jako Fundacja, krokiem innych oddziałów, wykorzystaliśmy okazję do zorganizowania zbiórki na rzecz 8 letniego Oskara, który zamarzył sobie wyjazd do Madrytu i zwiedzanie stadionu Realu Madryt. Dzięki pięknej  pogodzie mogliśmy w świetle smagającego słońca i w dobrym humorze przeciskać się przez tłumy ludzi, niekiedy znajomych, zbierając pieniądze na naszą działalność, co nie nastręczało zbytnio wielu problemów. Humor doprawiali nam klauni, którzy puszczali bardzo duże bańki, w których niejeden z nas by się zmieścił.

W ciągu 1,5 godziny naszego pobytu na płycie starego miasta udało na zebrać się kwotę, które przybliża nas do realizacji wyjazdu Oskara do Madrytu. W międzyczasie mogliśmy rozreklamować naszą działalność i zachęcić kolejne osoby do pomocy w realizacji kolejnych marzeń,

Całość wydarzenia zakończyły wspólne lody lokalnych cukierników, co świetnie dopełniło ten piękny dzień.