Twoje 1,5% podatku sprawia, że w życiu chorych dzieci dzieje się magia marzeń!

Księżniczka Różyczka

Jak każde dziecko Różyczka lubi się bawić. Jest urodzoną księżniczką, która uwielbia tańczyć. W jej beztroskie dzieciństwo podstępnie wkradł się nowotwór. 

Różyczka wymarzyła sobie bal! Na balu był król i królowa, dworzanie w pięknych strojach. Ale najważniejszą osobą była ona – Księżniczka Różyczka!

Przekaż 1,5% podatku i spełniaj marzenia chorych dzieci!

Jak przekazać 1,5% podatku Fundacji Mam Marzenie?

Procedura przekazania 1,5% podatku jest naprawdę łatwa! Możesz skorzystać ze strony internetowej e-Urzędu Skarbowego (Twój e-PIT). Przy formularzu PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39,  po wypełnieniu danych, kwota wnioskowanego podatku 1,5% zostanie wyliczona automatycznie.

Drugą możliwością jest skorzystanie z darmowego program online do rozliczania PIT (e-pity), gdzie nasz numer KRS będzie już wpisany.

Jeśli nie korzystasz z formularzy interaktywnych, musisz  pomnożyć podatek należny przez 1,5%, a następnie wynik zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy w dół (przykładowo: jeśli 1,5% wynosi 99,34 zł, należy przekazać 99,30 zł).

Jeśli jesteś emerytem bądź rencistą i rozlicza Cię ZUS, możesz przekazać 1,5% podatku za pomocą formularza PIT-OP. Nie musisz sam wypełniać całego zeznania podatkowego, w oświadczeniu PIT-OP wskazujesz tylko numer KRS 0000 17 71 37 – i tyle!

1,5% krok po kroku

Wypełnij rubrykę wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego w zeznaniach PIT (28, 36, 36L, 37, 38), podając następujące dane:

  • wnioskowaną kwotę, którą chcesz przekazać na rzecz Fundacji (wnioskowana kwota nie może przekraczać 1,5% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół),
  • numer KRS 0000 17 71 37
  • dodatkowo możesz wyrazić zgodę na przekazanie danych do Fundacji.

Zachęcamy do skorzystania z programu do rozliczenia podatku.

Twoje 1,5% ma ogromną moc spełniania marzeń!

e-pity prosto rozliczone

Pobierz program e-pity

Wersja do pobrania dla systemu MS Windows

Wersja do pobrania dla systemu Mac OS

Wersja dla systemu Linux

Wersja on-line uruchamiana w przeglądarce internetowej

Program e-pity Copyright 2023-2024 e-file sp. z o.o. sp. k.