Co to były za urodziny! Wyjątkowy czas spędzony z fantastycznymi ludźmi. Było radośnie, energetycznie, kolorowo, wzruszająco i… marzycielsko! Przedstawiamy fotorelację z obchodów 20-lecia istnienia Fundacji, które odbyły się w Krakowie, w miejscu, w którym powstała idea spełniania dziecięcych marzeń.  

Piątek 16 czerwca  

ODWIEDZINY W PROKOCIMIU

Obchody naszych urodzin rozpoczęliśmy od wizyty w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej. To dla nas specjalne miejsce – to tu poznajemy  najskrytsze pragnienia naszych Marzycieli – dzieci walczących z nowotworami.

Wspólnie z Ambasadorką Fundacji, Małgorzatą Kożuchowską oraz Robertem Korzeniowskim odwiedziliśmy małych pacjentów, którym rozdaliśmy pluszaki, gry, książki, kolorowanki. Był czas na rozmowy z dziećmi i ich rodzicami, personelem medycznym oraz oczywiście na pamiątkową sesję fotograficzną!

Dziękujemy Disney Polska za przekazanie zestawów LEGO Star Wars – to była wielka niespodzianka dla dzieci!

Sobota 17 czerwca 

IDZIEMY PO MARZENIA
Od wczesnych godzin porannych opanowaliśmy przestrzeń Małego Rynku, gdzie powstało urodzinowe miasteczko namiotowe. To także w tę sobotę w krakowskim oddziale zorganizowaliśmy kolejny Dzień Marzeń, podczas którego zwracamy szczególną uwagę na ogromne znaczenie wczesnej profilaktyki prozdrowotnej.

Celebrowaliśmy nasz jubileusz zarówno w klasyczny, jak i dość nietypowy sposób. Zaczęliśmy w siedzibie Fundacji od urodzinowego tortu i odśpiewania „Sto lat”, a następnie, bez chwili odpoczynku, ruszyliśmy w trasę, a dokładnie dwukilometrowy przemarsz przez krakowskie Planty i uliczki okalające Rynek. Jako pierwsza wystartowała drużyna naszej Ambasadorki, Małgorzaty Kożuchowskiej oraz pierwszej Marzycielki – Bogusi, a następnie zespoły Anny Dymnej i Fundacji „Mimo Wszystko”, Beaty Lubeckiej, Joanny Jabłczyńskiej i oczywiście, Roberta Korzeniowskiego. 

SPEŁNIENIE MARZENIA PAWŁA

Tuż przed startem ekipy Joanny Jabłczyńskiej zaprosiliśmy na środek Małego Rynku naszego gościa specjalnego – Marzyciela Pawła, który przyjechał z katowickiego oddziału Fundacji. Najpierw przeprowadziliśmy z nimi krótki wywiad, a następnie – ku totalnemu zaskoczeniu chłopaka – jedna z wolontariuszek wprowadziła pięknie udekorowany, rewelacyjny, wymarzony rower marki Dartmoor Blackbird Evo Space Blue! 

Na twarzy Pawła widać było zaskoczenie. Marzyciel z niedowierzaniem wsiadł na rower i zrobił na nim testowe kółko. Po krótkiej jeździe próbnej wraz z Joanną Jabłczyńską i jej zespołem wyruszył w trasę marszu „Idziemy po marzenia”. 

Dziękujemy sponsorowi Lidl Polska, dzięki któremu spełniło się największe marzenie Pawła. 

KOLACJA

Drugą część naszych urodzin spędziliśmy wraz z przyjaciółmi, wolontariuszami jak i naszymi sponsorami oraz Marzycielami w zaprzyjaźnionej z Fundacją restauracji Plac Nowy 1. Był to wieczór pełen emocji, wzruszeń, śmiechu i autentycznej zabawy! Część oficjalną prowadzili w super duecie – Małgorzata Kożuchowska oraz prezes Fundacji – Sebastian Uzar. 

Całkiem spore grono wolontariuszy zostało nagrodzone statuetką „Balonika” za 5, 10, 15 i po raz pierwszy 20 lat działalności na rzecz Fundacji Mam Marzenie. Emocje poszybowały podczas licytacji atrakcyjnych fantów. Mieliśmy również niebywałą okazję usłyszeć relację ze spełnienia marzenia Kuby, który zaledwie kilka godzin wcześniej spotkał się w Warszawie ze swoim idolem, Robertem Lewandowskim!  Spełniliśmy też marzenie Bartka o Play Station 5. 

To były wyjątkowe chwile i zapewne wielu osobom zakręciła się łezka, a na sercu zrobiło się ciepło. 

PODZIĘKOWANIA

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszego święta, a w szczególności rewelacyjnej ekipie krakowskich wolontariuszy pod kierownictwem Marcina Czerwińskiego za wspaniałą organizację i dopięcie wszystkich szczegółów na przysłowiowy ostatni guzik. Ogromne podziękowania i słowa uznania dla Mateusza Mostowskiego, poznańskiego wolontariusza – za energiczne, pełne pasji i humoru prowadzenie imprezy na Małym Rynku! Mateusz praktycznie przez cały czas nie rozstawał się z mikrofonem i dzielnie zagrzewał walkingowe drużyny do marszu! 

Impreza na Małym Rynku odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, Jacka Majchrowskiego. Patronem medialnym imprezy była telewizja TVP3 Kraków, TVPSport oraz Radio Kraków. Sponsorem głównym był Lidl Polska, a partnerami: Fundacja DKMS, Stryd – Mocni w biegu, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Grupa Scanmed, IFMSA-Poland, Fundacja Pani Ani, Ciuciu Cukier Artist – Kraków. O oprawę zdjęciową zadbał Iwaszko Fotografia i Andrzej Mamica. Dziękujemy wszystkim za wielkie zaangażowanie i ogromną pomoc.

Dziękujemy za otrzymane życzenia urodzinowe, za życzliwe słowa, wyrazy uznania. Z takim wsparciem po prostu chce się działać i dalej spełniać!