1. Fundacja Mam Marzenie wzorowana jest na amerykańskiej fundacji Make-a-Wish. Pierwszym spełnionym marzeniem w jej ramach było marzenie chorego na białaczkę Chrisa, który chciał zostać policjantem.
 2. Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku z inicjatywy Piotra Piwowarczyka, jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.
 3. Naszymi Marzycielami są dzieci w wieku od 3 do 18 roku życia, cierpiące na choroby zagrażające ich życiu. Poprzez spełnienie ich marzeń, chcemy dodać im siły i nadziei do walki z chorobą.
 4. Marzenia spełniamy głównie w czterech kategoriach: dostać przedmiot, spotkać idola, zostać określoną postacią czy też zobaczyć upragnione miejsce.
 5. W ciągu 20 lat swojej działalności spełniliśmy blisko 10 tysięcy dziecięcych marzeń.
 6. Pierwszą Marzycielką FMM była Bogusia – dziewczynka chora na łamliwość kości – jej marzeniem była wizyta w Disneylandzie.
 7. W naszych szeregach działa blisko 300 wolontariuszy – nikt z nas nie pobiera wynagrodzenia za swoją pracę, a najlepszą nagrodą jest uśmiech dziecka. Cały czas jednak zapraszamy osoby chętne do dołączenia do naszej organizacji. Bo każdy z nas może spełniać dziecięce marzenia!
 8. Fundacja posiada 16 oddziałów na terenie całego kraju, tak aby dotrzeć do każdego dziecka w potrzebie.
 9. Ambasadorką Fundacji jest niezmiennie od 2007 roku Małgorzata Kożuchowska.
 10. Obecny Prezes Fundacji, Sebastian Uzar, działa w jej ramach od 2006 roku. Swoją przygodę zaczynał jako wolontariusz w Katowicach.
 11. Posiadamy pięcioosobowy zarząd oraz mamy pięć zespołów wewnętrznych: prasowy, ds. social mediów, wolontariatu, web masteru oraz operacyjny. Wspierają nas również Rada Ekspertów i Rada Programowa.
 12. W 2022 roku wyremontowaliśmy naszą siedzibę w Krakowie przy ulicy Św. Krzyża 7.
 13. Rokrocznie 1,5% podatku (wprowadzone w tej wysokości od tego roku) jest bardzo istotną częścią naszego budżetu. To dzięki tym wpłatom możemy spełniać tzw. marzenia ekspresowe, gdzie każda minuta ma znaczenie.
 14. Posiadamy licznych partnerów, m.in.: Lidl, DKMS, Corega, Eurobank, DPD, Itaka, Ceetrus, Katalog Marzeń czy Disney.
 15. 25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Tego właśnie dnia, nasi wolontariusze przekazują zebrane wcześniej zabawki małym pacjentom przebywającym na szpitalnych oddziałach. Takie podarunki wyzwalają potężną dawkę pozytywnych emocji i pozwalają dzieciom choć na chwilę oderwać się od codzienności.
 16. Tradycyjnie w grudniu w Poznaniu odbywa się Wielka Gala Charytatywna. Jest to święto wolontariuszy, Marzycieli, sponsorów i przyjaciół Fundacji, podczas którego wspominamy miłe momenty kończącego się roku.
 17. Na początku grudnia organizujemy również Kolację Marzeń. Według założeń akcji na portalu aukcyjnym charytatywni.allegro.pl zostają wystawione kolacje ze znanymi osobistościami ze świata muzyki, filmu, telewizji, publicystyki i rozrywki. Zwycięzca danej aukcji ma zaszczyt zjeść kolację w towarzystwie osoby, której licytację wygrał. Licytujący płaci tylko i wyłącznie za aukcję – sama kolacja jest gościnnością restauracji, które zgodziły się wesprzeć projekt.
 18. W tym roku już po raz 4 zorganizowaliśmy Aukcję Marzeń. W jej ramach, na platformie online Domu Aukcyjnego DESA Unicum, można było wylicytować dzieła artystów reprezentujących najważniejsze kierunki w sztuce najnowszej. Cały dochód z licytacji przeznaczony jest na spełnianie marzeń naszych podopiecznych.
 19. „Zamień kwiaty na marzenia” to akcja ciesząca się dużą popularnością na ślubach, zakończeniach roku szkolnego, absolutoriach czy uroczystościach rodzinnych. Zamiast kupowania bukietu zachęcamy do przekazywania datków do rozstawionych puszek i wsparcia tym samym naszej działalności.
 20. Nasze 20 urodziny obchodziliśmy hucznie! Celebrowanie urodzin postanowiliśmy uświetnić akcją “Idziemy po marzenia” współorganizowaną z “Walking Lovers Korzeniowscy” oraz połączyć z obchodzonym corocznie Dniem Marzeń. Obchody odbyły się w Krakowie.