Jubileuszowym spełnionym dziecięcym życzeniem będzie podróż 17-letniej Ani i 16-letniej Oliwki do Rzymu. Podopieczne Fundacji nigdy nie były w Wiecznym Mieście, a zawsze pragnęły je zwiedzić. 13 września 2023 r. spotkają się z mediami na warszawskim Lotnisku Chopina i wylecą do Włoch.

Ania i Oliwka – Podopieczne Fundacji Mam Marzenie – mają dużo ciekawych zainteresowań. Ania, posiadaczka trzech psów i dwóch kotów, lubi uczyć się języków obcych i jest prawdziwym molem książkowym. Do zainteresowania Rzymem zainspirowało ją przeczytanie „Quo Vadis”. Z kolei Oliwka pięknie rysuje i… uwielbia grać w siatkówkę, dlatego kiedy tylko może, chodzi na dodatkowe zajęcia organizowane w jej gminie. Bardzo polubiła też grę w koszykówkę, choć, jak sama przyznaje, jest to dużo bardziej kontaktowy sport, więc musi uważać na siebie na boisku. Oliwia marzy o tym, by w przyszłości dużo podróżować, a szczególnie fascynują ją Włochy. 

– Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam spełnić marzenie Dziewczynek – mówi Sebastian Uzar, Prezes Zarządu Fundacji Mam Marzenie, który poleci z nimi do Rzymu jako wolontariusz.
– Linia WizzAir ufundowała Marzycielkom bezpłatny przelot, a Hotel The Westin Excelsior zapewnił darmowe noclegi ze śniadaniem. Spełnienie marzenia nie byłoby też oczywiście możliwe bez wsparcia naszych darczyńców.

– Nasze Marzycielki nie tylko zwiedzą zabytki, ale też poznają włoską kuchnię i – zgodnie ze swoimi życzeniami – poczują klimat i atmosferę słonecznej Italii – opowiada Aleksandra Bieg, rzeczniczka prasowa Fundacji Mam Marzenie. – Przed wyjazdem są bardzo podekscytowane i pełne nadziei na niezwykłe przeżycia we Włoszech. Emocje zaczną się już przed wyjazdem, na lotnisku… 

Spełnienie 10-tysięcznego marzenia to niejedyna okazja do świętowania. Fundacja Mam Marzenie obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. Jak jednak zwraca uwagę prezes Fundacji, najlepszą nagrodą będą kolejne spełnione życzenia.

– Nie spoczniemy na laurach, chcemy przede wszystkim działać. Główny cel wciąż pozostaje ten sam: spełniać marzenia chorych dzieci – podkreśla prezes Sebastian Uzar. – Robimy wszystko, co
w naszej mocy, by dostarczać naszym Podopiecznym niezwykłych chwil, które wniosą w ich życie radość, siłę do walki o zdrowie i nadzieję.

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Bieg

Fundacja Mam Marzenie

tel. 730 762 185

e-mail: Aleksandra.Bieg@mammarzenie.org 

www.mammarzenie.org

Marta Bogucka

Partner Of Promotion

tel. 22 858 74 58 wew. 30

e-mail: m.bogucka@partnersi.com.pl

www.partnersi.com.pl

O Fundacji Mam Marzenie:

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie 10 000 marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.