Wyśmienite dania kuchni różnych krajów, rozmowy w języku angielskim, rosyjskim, włoskim i polskim, wymiana przepisów kulinarnych, świetna zabawa i pomoc w spełnianiu dziecięcych marzeń – tak można opisać finał projektu „Apetyt na marzenia”, który odbył się 11. czerwca 2016 roku w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.

Kucharze amatorzy: Konstantina z Grecji, Leah ze Stanów Zjednoczonych, Irina z Białorusi, Gaya z Armenii, Andrea i Gianluca z Włoch, Alberto z Hiszpanii, Han z Chin oraz vloger i szef kuchni Piotr Ogiński przygotowali wyśmienite dania razem z osobami, które wcześniej wzięły udział w internetowej aukcji. Spotkanie było wspaniałą okazją do poznania ciekawych ludzi, zdobycia przepisów na tradycyjne dania z różnych krajów i skosztowania tych dań oraz spacerów po malowniczym ogrodzie w czerwcowy dzień.

Uczestnicy wydarzenia cieszą się, że w ramach projektu udało zebrać się część kwoty potrzebnej na spełnienie marzenia Dawida, fana klubu piłkarskiego FC Barcelona, który pragnie pojechać do Hiszpanii zobaczyć na żywo mecz swojej ulubionej drużyny. Hiszpan Alberto jest również wielkim fanem FC Barcelony, dlatego z przyjemnością wziął udział w projekcie, by pomóc spełnić marzenie Dawida.

Dziękujemy Piotrowi Ogińskiemu i kucharzom amatorom oraz dr Pawłowi Kojsowi, Dyrektorowi Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie oraz koordynatorowi Ireneuszowi Hrabii za okazaną pomoc i życzliwość. Dziękujemy również właścicielom i pracownikom wegebaru „Złoty osioł”, restauracji włoskiej „Len Arte”, restauracji slow food „Zdrowa krowa” oraz restauracji orientalnej „Li Long” za przekazanie wielu składników na potrawy, „John Lemon” za przekazanie lemoniady dla uczestników projektu oraz „Copy Self Xero” za wydrukowanie plakatów informujących o akcji. Dzięki osobom, które chcą pomagać fundacja Mam Marzenie może spełniać dziecięce pragnienia.

Autor zdjęć: Wera Chodanionek