Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym projekcie kulinarnym „Apetyt na marzenia”. W aukcji internetowej na portalu Allegro możesz wylicytować obiad z osobami z różnych krajów oraz szefem kuchni Piotrem Ogińskim.

Dochód z aukcji zostanie przekazany na realizację marzenia dziesięcioletniego Dawida, który pragnie pojechać do Hiszpanii na mecz swojej ulubionej drużyny piłkarskiej FC Barcelony.

Akcja skierowana jest właśnie do Ciebie, jeśli:

  • lubisz odkrywać nowe smaki kuchni z różnych stron świata,
  • fascynują Cię inne kultury i chciałbyś je lepiej poznać,
  • chciałbyś zjeść obiad w towarzystwie kucharza amatora z innego kraju,
  • masz ochotę na danie przyrządzone przez sławnego szefa kuchni,
  • a przede wszystkim cieszy Cię, gdy dzięki Twojej pomocy spełniają się marzenia chorych dzieci, a na ich twarzach gości uśmiech.

Przygotowaliśmy dla Was dziewięć aukcji z udziałem mieszkańców różnych krajów oraz szefem kuchni i vlogerem Piotrem Ogińskim. Zwycięzca każdej z aukcji będzie miał możliwość zjeść danie w towarzystwie przedstawiciela danej kultury, kucharza amatora lub szefa kuchni Piotra Ogińskiego. Han zaprasza w kulinarną podróż do Chin – dla zwycięzcy aukcji przygotuje kurczaka smażonego z warzywami i ryżem. Gianluca ze środkowych Włoch przyrządzi pastę carbonara. Z kolei specjalnością Andrei z Sycylii jest pasta alla norma. Gayene i Zara z Armenii przygotują potrawę o nazwie xorovats. Iryna z Białorusi zachęca do skosztowania syrników i draników. Gemista to grecka potrawa, którą zaserwuje Konstantina. Alberto z Hiszpanii zaprasza na paellę, a Leah ze Stanów Zjednoczonych na hamburgera. Piotr Ogiński zaserwuje tatara wołowego i tajskiego kurczaka z orzeszkami nerkowca.

Projekt kulinarny odbędzie się 11 czerwca w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, który jest świetnym miejscem na wypoczynek. Obiad będzie też okazją do rozmowy o kulturze, tradycjach, zwyczajach i kuchni innych narodów. Wydarzenie będzie dla wszystkich zaangażowanych ciekawym doświadczeniem, sprawi radość darczyńcom i wolontariuszom poprzez wspólny posiłek i rozmowy, a spełnione marzenie o wyjeździe do Hiszpanii na mecz da Dawidowi mnóstwo radości, nadziei i doda siły do walki z chorobą. Pomóż nam spełniać dziecięce marzenia!