25 listopada na oddziałach onkologicznych szpitali w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu przeprowadziliśmy akcje Dzień Pluszowego Misia.

„W pokoiku przy grzejniku
leży misiu na stoliku.
Wciąż mu myśli krążą w głowie
kto przytuli go dziś sobie.
Miś do Ciebie puszcza oczka,
chce noszony być na rączkach.
Przytul misia spraw mu radość
miś odwdzięczy się zabawą.”

 Z ostatniej chwili:

Fala pluszowych misiów zalała Katowice!

Ale od początku… Rok temu wolontariat w Zespole Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie wpadł na pomysł zbierania maskotek dla dzieci i przekazania ich do oddziałów onkologicznych. Wraz z zaprzyjaźnionymi w okolicy szkołami, „Paderek” uzbierał i przekazał katowickiemu oddziałowi Fundacji Mam Marzenie około 100 maskotek. Czas był bardzo dobry bo akurat zbliżał się Światowy Dzień Misia Pluszowego 25.11. Tym sposobem w 2013 obchodziliśmy w Fundacji po raz pierwszy ten ważny dzień.

2014 rok – kolejne oddziały Fundacji Mam Marzenie chcą obchodzić to fantastyczne święto, a Śląsk zatonął w misiach ;). Łącznie 43 przedszkola, szkoły, firmy i osoby prywatne włączyły się do akcji przekazując około 1000! pluszowych misiów, oraz niezliczoną liczbę gier, książek i materiałów plastycznych.  Dzięki temu mogliśmy obdarować nie tylko oddziały onkologiczne w Chorzowie i Zabrzu ale również pozostałe oddziały dziecięce. Każde dziecko mogło wybrać sobie ulubioną maskotkę, a reszta materiałów została przekazana na świetlice.

Akcja cieszyła się takim powodzeniem, że sporo misiów, gier, książek itd. jeszcze zostało, ale zapewniamy, że systematycznie będziemy wręczać dzieciom przekazane rzeczy :).

 Dziękujemy za przekazywanie radości: 
Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie, Zespół Szkół Zawodowych w Knurowie, Zespół Szkół Specjalnych w Knurowie, Speak Up Gliwice, Szkoła Podstawowa im. W. Broniewskiego w Leszczynach, Simio Polska Sp. z o.o., Przedszkole „Sezamkowo” w Katowicach, Przedszkole nr 57 w Sosnowcu, Przedszkole nr 41 w Katowicach, Przedszkole nr 9 w Tychach, Przedszkole nr 12 w Mikołowie, Przedszkole Mundo Marino w Katowicach,  Kompania Węglowa S.A. Centrum Usług Księgowych Zespół Obsługi Zobowiązań w Gliwicach, Pani Irena Walda, Pani Danuta Pietrzyńska, Pani Ewa Maciejczyk, Gimnazjum nr 13 w Katowicach, Gimnazjum nr 3 w Knurowie, Gimnazjum nr 2 w Knurowie, Gimnazjum nr 1 w Knurowie, Gimnazjum nr 1 w Pyskowicach, Przedszkole „Filip i Maja” w Dąbrowie Górniczej, Przedszkole „Aniołkowo” w Żywcu, Apteka w Bykowinie, Pani Bożena Janiszewska, Pani Danuta Buch, ChSPWiK Sp. z .o.o., Madzik Place Kindergarten w Katowicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Marklowicach, Mondelez Polska w Cieszynie, Przedszkole nr 29 w Dąbrowie Górniczje, Przedszkole nr 36 w Rudzie Śląskiej, Przedszkole 45 w Rudzie Śląskiej, Przedszkole nr 57 w Sosnowcu, Przedszkole „Słoneczko” w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 18 w Zabrzu, Przedszkole „Pod Zielonym Listkiem” w Świerklańcu, Teatr Muzyczny w Gliwicach, Szkole Policji w Katowicach

i wszystkim nie wymienionym, którzy podarowali uśmiech tak wielu dzieciom.