W chłodne czwartkowe popołudnie wraz z przedstawicielami katowickiej Szkoły Policji odwiedziliśmy marzycieli na oddziale onkologicznym w Zabrzu. Zaopatrzeni w małe niespodzianki staraliśmy się dać dzieciom trochę słońca w ten pochmurny dzień.

Gdy tylko pojawiliśmy się na korytarzu, zostaliśmy otoczeni przez małych pacjentów. Jak wiadomo – wszystkie dzieci uwielbiają balony, dlatego były bardzo szczęśliwe, gdy zobaczyły, że mamy ich całe mnóstwo – wystarczyło dla wszystkich chętnych (i to po kilka!). Dodatkowo policjanci rozdawali piękne kolorowanki, które umilą jesienne popołudnia.

Niewątpliwie największą atrakcją była policyjna maskotka – pies Sznupek, który odwiedził z nami wszystkie sale na oddziale, grał w łapki i z chęcią pozował do pamiątkowych zdjęć. Jak się okazało – potrafił też całkiem dobrze tańczyć, co wywołało salwy śmiechu wśród zgromadzonych.

Czas upłynął wszystkim bardzo szybko pod znakiem gier, zabawy i radosnych opowiadań.

Dzięki temu choć na chwilę możliwe było oderwanie się od szpitalnej codzienności, a my mogliśmy zobaczyć szczere uśmiechy na buziach pacjentów. Liczymy, że będzie więcej takich akcji!