W czwartkowe popołudnie, uprzedzając Św. Mikołaja, wraz z przedstawicielami katowickiej Szkoły Policji odwiedziliśmy Marzycieli na oddziale onkologicznym w Chorzowie. Staraliśmy się dać dzieciom trochę słońca w ten chłodny dzień.

Nasze pojawienie się wzbudziło niemałe zainteresowanie małych pacjentów chorzowskiego szpitala. Niektórzy z rezerwą trzymali się w odpowiedniej odległości od takiego wielkiego psa jak Sznupek – policyjna maskotka – jednak szybko okazało się, że to bardzo przyjazny pies, którego nie trzeba się bać, nawet za takie wybryki jak pociągnięcie go za ogon ;)

Sznupek odwiedził z nami wszystkie sale na oddziale, grał w łapki i z chęcią pozował do pamiątkowych zdjęć. Pozostali policjanci chętnie opowiadali o swojej pracy oraz odpowiadali na pytania przyszłych słuchaczek Szkoły Policji – nastoletnich pacjentek oddziału.

Czas spędzony na wspólnej zabawie oraz opowiadaniach minął wszystkim bardzo szybko.

Dzięki temu spotkaniu, choć na chwilę możliwe było oderwanie się od szpitalnej codzienności, a my mogliśmy zobaczyć szczere uśmiechy na buziach pacjentów. Liczymy, że będzie więcej takich akcji!