Śląskie Targi Książki odbyły się w dniach 30 września – 2 października 2016 roku. Trwające trzy dni wydarzenie stało się dla mieszkańców aglomeracji doskonałą okazją do spotkań z cenionymi autorami i do zakupu nowości i bestsellerów w bardzo dobrych cenach, z bogatej oferty wystawców z całej Polski. Na Targach można było znaleźć każdy rodzaj literatury, w tym: beletrystykę, reportaż, poezję, poradniki, komiksy i bogatą ofertę książkową dla dzieci.

Tak jak w poprzednim roku, wzięliśmy udział w Targach, przygotowując naszą zabawę książkową – „Antykwariat Marzeń”. Nasze stoisko różniło się od innych, ponieważ jako jedyni oferowaliśmy książki w ciemno, książki – niespodzianki. Zabawa polega na tym, że dobroczyńcy wybierali książki tylko na podstawie trzech haseł, które je opisywały (np. „groza, ucieczka, emocje” w przypadku kryminałów; „pierogi, tradycja, sztućce” w przypadku książki o kuchni polskiej). Książki były starannie zapakowane, więc nie można było zobaczyć ani tytułu, ani autora.
W ciągu trzech dni rozdaliśmy dzieciom mnóstwo balonów i sprzedaliśmy ponad 300 tajemniczych książek, dzięki czemu udało nam się zebrać 3104 zł, które przybliżą jedną z naszych podopiecznych do spełnienia marzenia :)

Chcielibyśmy serdecznie podziękować:

 • organizatorom Targów za umożliwienie nam w nich udziału:
  Firmie Murator EXPO sp. z o.o.
  oraz Pani Teresie Wieczorek
 • wydawnictwom, które przyłączyły się do naszej akcji, podarowując nam książki do „Antykwariatu Marzeń”:
  DEBIT
  DREAMS
  DRZEWO BABEL
  EDYCJA ŚW. PAWŁA
  ESPRIT
  HELION
  LATARNIA
  LITERATURA
  NASZA KSIĘGARNIA
  NOVAE RES
  Oficyna Wydawnicza ATUT
  OFICYNKA
  POINTA
  WASOWSCY
  WYDAWNICTWO DIECEZJALNE I DRUKARNIA W SANDOMIERZU
  WYDAWNICTWO LITERACKIE
  ZAKAMARKI
 • Szkole językowej INTERNATIONAL HOUSE INTEGRA;
 • Panu Markowi Lorenowiczowi za przygotowanie plakatu na zbiórkę oraz na targi książki;
 • Dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach za umożliwienie nam rozwieszenia w swoich filiach plakatów, dotyczących zbiórki książek, a także restauracji Złoty Osioł oraz Księgarni Zła Buka oraz wszystkim osobom prywatnym, które przyłączyły się do zbiórki;
 • Firmie IKEA za podarowanie nam papieru do pakowania książek;

Oraz wszystkim osobom, które w czasie Targów postanowiły kupić książkę w ciemno, pomagając dzieciom spełniać marzenia :)