Targi Książki to wydarzenie kulturalne organizowane z myślą o miłośnikach literatury. Uczestnicy mają szansę kupić lub sprzedać książki w przystępnej cenie, a także wziąć udział w wykładach różnych pisarzy, autorów książek i blogerów. W tym roku odbyło się ono w nowoczesnym Centrum Kongresowym i skupiło wielu zainteresowanych.

My postanowiliśmy wykorzystać tę okazję do promowania Naszej Fundacji oraz zbierania funduszy do spełniania kolejnych dziecięcych marzeń. Nasze stoisko różniło się od innych, ponieważ jako jedyni oferowaliśmy 'książki – niespodzianki’.

Zabawa polegała na tym, że dobroczyńcy wybierali książki tylko na podstawie trzech słów, które je opisywały (np. „groza, ucieczka, emocje” w przypadku kryminałów; „pierogi, tradycja, sztućce” w przypadku książki o kuchni polskiej). Książki były starannie zapakowane, więc nie można było zobaczyć ani tytułu, ani autora.

Ja, jako jedna z wielu obecnych wolontariuszy, zachęcałam uczestników do wzięcia udziału w naszej akcji. Rozdawałam ulotki dorosłym i baloniki dzieciom, spacerującym po wielkiej hali ze stoiskami. Wielu znało Fundację, a przynajmniej już kiedyś o niej słyszało. Z kolei Ci, którzy usłyszeli o idei Fundacji ode mnie po raz pierwszy, reagowali z wielkim entuzjazmem. Niemal od razu ruszali do naszego stoiska. Inni byli zaintrygowani nutą tajemniczości związaną z wyborem książki. Bez względu jednak na to, co ludzi przyciągnęło, cel został osiągnięty. Zebraliśmy 3757 zł, z czego jesteśmy szczęśliwi i dumni.
Ponadto to wydarzenie było świetną okazją to pokazania się ludziom z najlepszej strony i uświadamiania ich o naszej działalności. Wielu pytało o to, co należy zrobić, aby zostać wolontariuszem. Kto wie? Może grono wolontariuszy po tych paru dniach się powiększy? A może usłyszał o nas jakiś potencjalny sponsor? Przyszłość pokaże. Jedno jest pewne. Tego typu akcje zawsze mają sens i warto brać w nich udział.