10-letnia Nikola Gościniak, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, marzy o spotkaniu i pływaniu z delfinami. Z każdym dniem jest coraz bliżej realizacji tego marzenia.

10-letnia Nikola Gościniak, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, marzy o spotkaniu i pływaniu z delfinami. Z każdym dniem jest coraz bliżej realizacji tego marzenia.

Dziewczynka jest podopieczną Fundacja Mam Marzenie. W zdobyciu środków potrzebnych do tego, aby spełnić jej marzenie, postanowiła pomóc spora grupa osób z terenu powiatu cieszyńskiego, które zaangażowały się w organizację koncertu charytatywnego „Hażlach spełnia marzenie Nikoli”. Impreza odbyła się w sobotę 8 czerwca.

Tego dnia na wszystkich, którzy przyjechali do Hażlacha, czekała cała masa atrakcji. Na scenie wystąpił Mateush Wróbel i Cheers, Tomek Żółtko oraz Conrado Yanez. Chętni mogli również przejechać się samochodami terenowymi, podziwiać pokaz sprzętu wojskowego, czy spróbować swoich sił, strzelając z łuku. Swoje umiejętności zaprezentowała też drużyna Pretorians Skoczów. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Koncertowi towarzyszyła akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Chęć podzielenia się cząstką siebie zadeklarowało osiemnaście osób.

Głównym celem imprezy była jednak zbiórka środków potrzebnych na realizację marzenia Nikoli. Do fundacyjnych puszek co chwilę trafiały zarówno monety, jak i banknoty. Pieniądze zbierali nie tylko wolontariusze, lecz także lokalni przedsiębiorcy, samorządowcy oraz parlamentarzyści ze Śląska Cieszyńskiego (najwięcej pieniędzy, bo ponad 1,6 tys. zł, znalazło się w puszcze posłanki Aleksandry Trybuś).

Sporo emocji wywołała aukcja charytatywna. Wśród przedmiotów, które były licytowane, znalazły się m.in.: gadżety podarowane przez Kajetana Kajetanowicza, koszulki TS Podbeskidzie z autografami piłkarzy oraz Pretorians Skoczów, czy zdjęcia z autografami skoczków narciarskich Piotra Żyły i Macieja Kota.

Łącznie w trakcie koncertu charytatywnego „Hażlach spełnia marzenie Nikoli”, zbiórki organizowanej w niedzielę w kościele św. Rocha w Zamarskach, charytatywnej aukcji internetowej plastronu Piotra Żyły, a także wpłat na konto udało się zebrać blisko 9,5 tys. zł. Wszystkie te środki przeznaczone zostaną na spełnienie marzenia Nikoli.

Dziewczynka wspólnie z rodzicami i bratem przyjechała do Hażlacha. – Byliśmy zaskoczeni i wzruszeni atmosferą. Cieszymy się, że mogliśmy w tym wydarzeniu uczestniczyć – mówi Żaneta Gościnika, mama Nikoli, która dodaje, że jej córka była tak bardzo wzruszona, że aż się popłakała.

Źródło: gazetacodzienna.pl
Zdjęcia: Mariusz Pietrzak, www.beskidmultimedia.eu