11 grudnia 2010 roku w Altusie oraz Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka odbyły się uroczystości z okazji Mikołajek.

Sobotni poranek 11 grudnia nie był zwykłym dniem, śnieg sypał bardzo mocno.

Śnieżna pogoda nie zniechęciła jednak wolontariuszy Fundacja Mam Marzenie, dla których ten dzień zapowiadał się bardzo pracowicie. Od godziny 11 trwały przygotowania w Altusie do „Mikołajek z Fundacją Mam Marzenie”
Spotkaliśmy się tam razem po to żeby podzielić się obowiązkami, część z nas rozpoczęła przygotowania do Mikołajek, a ja wraz z Mają, Patrycją i Tomkiem wyruszyliśmy do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, aby wraz z Anią Wyszkoni spełnić marzenia naszych podopiecznych. Zasypaną drogę pokonaliśmy bez większych problemów, sunęliśmy szybko i sprawnie za sprawą naszej radości, nadziei i ciepłej myśli o tym, że już za chwile spełnimy marzenia.

Kiedy przekroczyliśmy próg szpitala od razu odczuliśmy, że wszyscy na oddziale nie mogą się doczekać odwiedzin naszego gościa. Krótko po naszym przyjeździe progi oddziału przekroczyła Ania Wyszkoni, jej odwiedziny wywołały tyle pięknych uśmiechów, że gdybym tylko mogła je kolekcjonować na pewno bym kilka ukradła. Zaraz za artystką przekroczył progi świetlicy, w której odbywało się spotkanie, ogromny Sznupek. Początkowo wszystkie dzieci były bardzo nieśmiałe, jednak nasz gość okazał się bardzo kontaktową osobą, dlatego pierwsze lody zostały szybko przełamane. Na oddziale unosiła się atmosfera przyjaźni, dobra i życzliwości. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Marzence pacjentce szpitala, która przygotowała oddział na nasze przyjście. Chcieliśmy również podziękować Panu Dariuszowi z KWP, który przybył wraz z Sznupkiem oraz katowickiej Loży Business Centre Club, dzięki której wszyscy mali pacjenci otrzymali mikołajkowi prezent. Po pierwszym przywitaniu Pani Ania zaśpiewała piosenkę „Czy ten pan i pani”, duże było nasze zdziwienie, kiedy okazało się, że wszystkie dzieci śpiewają wraz z nią! Potem nadszedł czas na spełnienie marzenia Patrycji, marzyła ona o lustrzance cyfrowej. Nasz gość wręczył pięknie zapakowany aparat, który ufundowała dyrekcja budynku Altus. Zaraz potem rozpoczęła się jedna wielka sesja zdjęciowa, każde dziecko chciało mieć zdjęcie z artystką. Kiedy błysk fleszów się skończył Pani Ania postanowiła odwiedzić dzieci, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu na świetlicy oraz pomóc nam w spełnieniu marzenia Adasia – Artystka wręczyła mu laptopa prezent ten bardzo uszczęśliwił marzyciela, ten uśmiech dedykujemy firmie Microsoft, która przekazała Nam laptopa.
Niestety wizyta na oddziale musiała dobiec końca, musieliśmy jechać na Mikołajki organizowane przez fundacje Mam Marzenie.

O godzinie 15.00 wkroczyliśmy do budynku Altusa, na scenie stali już nasi konferansjerzy Kuba Marcjasz i Tomek Kabis (znanego z występu w programie Mam Talent) którzy w czerwonych czapeczkach wyglądali bardzo mikołajkowo.
Kilka minut po godzinie trzeciej na scenę wkroczyła oczekiwana przez wiele osób artystka Ania Wyszkoni, która zaśpiewała kilka piosenek, a następnie przeczytała fragment książki pt. „Jaśki” autorstwa Jean-Philippe Arrou-Vignod. Wszystkie dzieci słuchały z zainteresowaniem tego krótkiego fragmentu, mimo, że na początku protestowały – nikt nie chciał, żeby nasz artystka przestała śpiewać! Dzięki temu ,że nasz gość zaśpiewał kilka piosenek w Altusie zrobiło sie bardzo rodzinnie i przyjemnie.
Po występie zarówno malutcy fani jak i ci starsi oblegli naszą artystkę, która przygotowała dla nich mikołajkowy prezent w postaci zdjęć, na których składała dedykacje. Bardzo dziękujemy Pani Ani za występ i pomoc w realizacji dziecięcych marzeń. Z tego, co usłyszeliśmy to Pani Ani również bardzo się podobało i powiedziała nam, że chce ponownie odwiedzić pacjentów Górnośląskiego Szpitala Dziecięcego by pośpiewać z nimi wspólnie. W międzyczasie wszystkie chętne maluchy miały malowane buźki, bądź uczestniczyły w grach i zabawach zorganizowanych przez wolontariuszy. Następnie na scenę wkroczył zespół taneczny TWIST z XIX Gimnazjum w Katowicach, dziewczyny zrobiły świetny show. Dziękujemy im za to. Po czym mogliśmy się zanurzyć w niecodziennym brzmieniu muzyki zespołu QFERAU, który swe inspiracje czerpie z różnych gatunków muzyki jak np. jazz, D’n’B, folklor. Bardzo podobał nam się ich występ. Tuż obok ogromnej choinki nasze wolontariuszki sprzedawały ręcznie wykonane świąteczne aniołki i kartki, świeczki, książki i inne ciekawe przedmioty. Pieniążki uzbierane ze sprzedaży pomogą zrealizować kolejne dziecięce marzenia. Tymczasem na scenie mogliśmy obejrzeć Jasełka, które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27 z Katowic, za co serdecznie im również dziękujemy. Ogromnym wzięciem cieszył się nasz fundacyjny Mikołaj, do którego przychodziły dzieci i dorośli, podczas gdy Jego pomocnicze Śnieżynki i Elfki rozdawały gościom słodkie smakołyki.

Występ magiczny Tomka Kabisa wzbudził zachwyt zarówno wśród młodszej jak i starszej części publiczności.
Bardzo podobała się nam i publiczności aranżacja Królewny Śnieżki w wykonaniu młodzieżowego zespołu teatralnego „PaSujący”z Rudy Śląskiej.

Cieszymy się, że atmosferą mikołajkową Fundacji udało się zarazić nie tylko najmłodszych uczestników tej imprezy, lecz również tych dorosłych.

Rozliczenie zbiórki publicznej przeprowadzonej za zgodą Prezydenta Miasta Katowice(WZK.II.CCh.0717-4/34/10) w dniu 11 grudnia 2010 roku na terenie budynku Altus w Katowicach przy ulicy Uniwersyteckiej 13 w godzinach 14:00-19:00.

Zgodnie z zapisami decyzji z dnia 9 grudnia 2010 roku przedstawiamy zestawienie środków zebranych w czasie zbiórki publicznej:

–  zbiórka do dwóch puszek kwestarskich – 388,78 zł

– sprzedaż przedmiotów tj. świec z logo Fundacji – 378,50 zł

Lp Przedmiot Cena Ilość sprzedanych sztuk Wartość
1 Świece z logo Fundacji 5 zł 14  70 zł
2 Kartki świąteczne 2,5 zł 5 12,5 zł
3 Bombki 10 zł 5 50 zł
4 Aniołki 10 zł 22 220 zł
5 Praca dzieci 2 zł 13 26 zł

W sumie dochód ze zbiórki publicznej wyniósł  767,28 zł, które zostały wpłacone na konto Fundacji Mam Marzenie przelewem. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany w całości na spełnienie marzenia ciężko chorego dziecka z terenu województwa śląskiego.