Fundacja Mam Marzenie wspólnie z firmą Texland PL rozpoczęła realizacje projektu „Pomóż chorym dzieciom spełniać marzenia”.

Dzieci są przyszłością świata. Część z nich niestety zapada na ciężkie schorzenia, a ich rehabilitacja i dochodzenie do pełni zdrowi wymaga czasu. Każde leczenie przebiega szybciej jeśli pacjenci są do niego pozytywnie nastawieni. Realizacja dziecięcego marzenia jest jedną z form wniesienia nadziei, że wszystko co dobre jeszcze przed małymi pacjentami.

Fundacja Mam Marzenie wspólnie z Texland PL rozpoczęła projekt zbiórek odzieży używanej, z której część dochodu zostanie przeznaczona na realizację marzeń dzieci od trzeciego do osiemnastego roku życia, cierpiących na choroby bezpośrednio zagrażające życiu. W ciągu siedmiu lat istnienia śląskiego oddziału FMM zrealizowano 400 dziecięcych marzeń, wśród nich były wyjazdy do Rzymu, Disneylandu. Czasem dzieci pragną otrzymać laptop, który w szpitalnych warunkach będzie ich oknem na świat. Niektóre dzieci marzą o zostaniu na jeden dzień policjantem, czy spotkaniu z kimś sławnym piłkarzem, aktorem. Każde z tych marzeń pozwala dzieciom na moment zapomnieć o trudach walki z chorobą, ale i szybciej wrócić do zdrowia.

Mieszkańcy śląską będą mogli wesprzeć realizacje marzeń przekazując używaną odzież do specjalnie do tego przeznaczonych i odpowiednio oznaczonych, zielonych kontenerów. Część środków pozyskanych z zagospodarowania i sprzedaży zebranej odzieży przeznaczona zostanie na rzecz podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Pozostała część środków pozyskanych ze sprzedaży odzieży, to koszty związane z organizacją projektu oraz obsługą i konserwacją kontenerów. Texland Pl jako organizator ogromną wagę przywiązuje do wyglądu kontenerów i dokłada wszelkich starań, aby były czyste i wyglądały estetycznie.

Pierwsze zielone pojemniki zostały właśnie rozstawione w różnych częściach Gliwic. Można do nich wrzucać: wszelkiego rodzaju odzież, bieliznę, ręczniki, pościel, obrusy, koce, kołdry, pierzyny, buty oraz zabawki. W ten sposób wspieramy działalność Fundacji Mam Marzenie i włączamy się w realizację dziecięcych marzeń.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom oraz wszystkim, którzy umożliwili realizację projektu zbiórek odzieży na rzecz Fundacji Mam Marzenie na terenie Gliwic .

Koordynator ds. zbiórek:
Monika Pryszcz
email: mpryszcz@texland.pl
Infolinia: 697 626 205