O tym, że każda okazja jest dobra, aby pomóc innym mogliśmy przekonać się podczas XIII Regionalnych Dni Rybactwa, które odbyły się 19-20.09.2015 roku na skoczowskim rynku. Dzięki uprzejmości gminnych władz oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” Fundacja Mam Marzenie przeprowadziła dwudniową akcję informacyjno-promocyjną, połączoną ze zbiórką środków finansowych. Owocem życzliwości uczestników tego wydarzenia była pomoc w spełnieniu marzenia 8-letniego podopiecznego Fundacji – Dawida, który marzy o laptopie.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

W sobotni poranek Skoczów przemienił się w prawdziwą rybacką krainę. Na rynku rozstawione zostały baseny i akwaria, w których można było zobaczyć żywe ryby. Nie mogło zabraknąć również kulinarnych konkursów na najlepszą potrawę z karpia oraz występów lokalnych zespołów muzycznych, które wprowadzały wszystkich w wyśmienity nastrój.

Na stoisku informacyjnym Fundacji Mam Marzenie, można było zapoznać się z ulotkami, jak również dowiedzieć się na czym polega działalność Fundacji. Wśród uczestników rybackiej imprezy nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy chcieli dołożyć swoją cegiełkę, by uszczęśliwić Naszego Małego Marzyciela. Akcja promocyjna zakończyła się dużym powodzeniem, rozdaliśmy setki balonów i ulotek informacyjnych. Ku naszej ogromnej radości pojawiły się także ciepłe słowa pochwały naszej inicjatywy i życzeń powodzenia w realizacji kolejnych marzeń. Cieszymy się, że dzięki naszym działaniom przyczyniamy się do wzbudzania
w ludziach wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, a także kształtowania świadomości, że dobro zawsze powraca i to ze zdwojoną siła.

Na tę świetną zabawę przygotowaliśmy wiele atrakcji, między innymi malowanie dziecięcych buziek, a także puszczanie bajecznych baniek mydlanych, które przyciągnęły wielu ludzi w różnym wieku, od maluchów do najstarszych. Największe zainteresowanie wzbudzały oczywiście wśród najmłodszych pociech, które złapały przysłowiowego „bakcyla” i z niecierpliwością ustawiały się w kolejce, by móc samodzielnie puścić do nieba ogromną bańkę mydlaną.

Te dwa dni przyniosły nam wiele uśmiechu i satysfakcji z przeprowadzonych działań, a co najważniejsze dzięki zebranym środkom już niebawem będziemy mogli sprawić radość Dawidowi spełniając jego najskrytsze marzenie :)

Dziękujemy wszystkim za obecność tego dnia i włączenie się w ideę spełniania marzeń.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” – Krzysztofa Szymury, dzięki któremu mogliśmy przeprowadzić akcję oraz do Pani Barbary Donocik, która dołożyła wszelkich starań, aby organizacja wydarzenia przebiegała tak sprawnie.