„NIE PĘKAMY, MARZENIA SPEŁNIAMY”…gdy marzenia się spełniają, to choroby gdzieś znikają…choć na chwilę…
Pod takim hasłem w sobotę 23 maja 2015 roku w godzinach 10.00 – 18.00 w Galerii ECHO Fundacja Mam Marzenie oddział w Kielcach przeprowadziła akcję informacyjną połączoną ze zbiórką środków finansowych na rzecz spełnienia marzeń świętokrzyskich marzycieli: Wiktora (15 lat), który marzy o laptopie i Oskarka (6 lat) pragnącego otrzymać czerwonego tableta.

Na stoisku informacyjnym, można było zapoznać się z ulotkami, jak również dowiedzieć się na czym polega akcja. Całość przebiegła według naszego planu. Podczas kwesty po obiekcie przechadzała się nasza maskotka – Kubuś Puchatek wzbudzając zainteresowanie i radość dzieci. Generalnie nasze przedsięwzięcie spotkało się z sympatią ludzi, którzy w tym czasie pojawili się na zakupach, co było dla nas bardzo miłym zaskoczeniem. Jak już wspomniałam spore zamieszanie wywołał nasz pluszak Kubuś Puchatek, który witał gości, zachęcał do robienia zdjęć i wrzucania kilku złotych do puszek. Ludzie wrzucając pieniądze, często pytali o działalność Fundacji, gratulowali postawy, a co dla nas najważniejsze chwalili za inicjatywę.

Na tę akcję przygotowano wiele atrakcji, między innymi występy artystyczne, pokazy taneczne, które przyciągnęły wielu widzów w różnym wieku, od maluchów do najstarszych. Najmłodsze pociechy złapały przysłowiowego „bakcyla” i bez żadnej tremy wystąpiły na scenie. Nie zabrakło również konkursów dla dzieci przygotowanych przez naszych wolontariuszy, podczas których było mnóstwo śmiechu. Popularnością cieszył się konkurs tańca wokół krzesełek i z balonikami, a dodatkowym wabikiem były bajecznie kolorowe kostiumy naszych dziewczyn. Z pewnością zapamiętają nas na bardzo długo. Klinika Zdrowego Psotnika zachęcała do nauki poprzez zabawę w lekarza z pięknymi lalkami. Dla dorosłych atrakcją były licytacje voucherów podarowanych przez naszych dobroczyńców, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na spełnienie marzeń Wiktora i Oskara. Uwielbianą rozrywką dla dzieci było malowanie buziek, które okazało się ogromną frajdą. Każdy szkrab miał okazję zmienić swoją twarz w pieska, motylka, kotka, Myszkę Miki czy Spidermena.

Podczas tej, jakże świetnej zabawy, byliśmy świadkami spełnienia marzenia naszej podopiecznej pięcioletniej Edytki, która otrzymała domek dla lalek wraz z wyposażeniem. Były łzy wzruszenia zarówno samej Edytki, wolontariuszy i uczestników obecnych na kweście. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się spełnić Jej marzenie.

Dziękujemy za pomoc APE ARGENTEUIL SZKOŁA POLSKA we FRANCJI oraz Galerii Zabawek i pracownikom Salonu SMYK za dodatki.

Dodam, iż nasza inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na los dzieci z chorobami zagrażającymi ich życiu, aby pomóc w spełnianiu marzeń mniejszych, ale nie mniej ważnych, bo dających dzieciom i ich rodzinom chwile ogromnej radości oraz siłę do walki o zdrowie. Cieszymy się ,że poprzez swoje akcje uczymy wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka, kształtujemy w ludziach świadomość, że dobro zawsze powraca.

Pragnęlibyśmy jeszcze raz podziękować Dyrekcji Galerii Echo za wyrażenie zgody na naszą obecność w ich obiekcie w tym pięknym dniu. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

W tym miejscu dziękujemy wszystkim Darczyńcom:

– Firmie AGART – za upominki dla dzieci,
– Firma Magnus Polska – za podarowanie rzeczy na nagrody,
– Mexxx Junior – za vouchery na strzyżenie dziecięce,
– Raj Urwisa – za vouchery na beztroską 2 godzinną zabawę,
– Pani Oliwii Rębiś – za voucher na zabieg pielęgnacyjny twarzy oxybrazja z sonoferezą i algami,
– Le Fleur – za voucher na makijaż okolicznościowy,
– Studio Magda Kordowska – za voucher na rodzinną sesję fotograficzną,
– Piekarni Bielinianka – za poczęstunek dla uczestników akcji.

Dziękujemy również wspaniałym artystom, którzy uatrakcyjnili nasza akcje pięknym tańcem i wspaniałymi wokalami:

– Studio Tańca CANDELA,
– Formacja Dancehall Team aktualne Vice Mistrzynie Polski Synchro Dance 2015,
– Duet Julia Szewczyk i Karolina Rybka ” Czarny i Biały Łabędź”,
– Para Karol Brzeziński i Martyna Lubiejewska Mistrzowie Polski w Tańcu Karaibskim Baciata dzieci do lat 11,
– Duet Milena Michalczyk i Dominika Kurek,
– Formacja „Maleficent” Mistrzynie Polski Latin Show 2015,
– zespołowi ZCB oraz wokalistkom: Oliwii Kudła, Oliwii Pałysiewicz, Marlenie Gołda.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z w/w wydarzenia.

1

2

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

15

16

18

19

20

21

22

23