Stryd Polska oraz Fundacja Mam Marzenie zapraszają wszystkich do zapisów na 8. Cracovia Półmaraton Królewski, który odbędzie się 16 października 2022 roku. W biegu ze startem z ul. Stanisława Lema – przed TAURON Areną Kraków i metą na płycie głównej wewnątrz największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce będzie mogło wziąć udział 7000 osób. 

Magiczny finisz w blasku świateł w przyciemnionej TAURON Arenie Kraków to nie lada gratka
i zastrzyk endorfin dla każdego biegacza. Największa hala widowiskowo – sportowa w Polsce po raz kolejny będzie też bazą imprezy – tam zlokalizowane zostaną biuro zawodów, szatnie
i depozyt. Nie zabraknie również targów expo na których będziemy i my! Szukaj naszego stoiska od 14 do 16 października – odwiedź nas i wesprzyj marzenie Dominika, który chce zobaczyć Legoland. Każdy z nas ma marzenia, ale nie każdy ma czas i siłę by je samodzielnie realizować. Fundacja Mam Marzenie spełnia marzenia chorych dzieci, którym choroba zabrała dzieciństwo. Poprzez spełnione marzenie dajemy im siłę do walki z chorobą – bo skoro największe marzenie uda się spełnić – to i chorobę można łatwo pokonać. Na stoisku Wolontariusze opowiedzą o naszej działalności. Będzie to  okazja do nabycia pięknie otulonych w szary papier książek-niespodzianek, które w ramach akcji “Antykwariat Marzeń” mogą za symboliczne kwoty być Twoje, a nas przybliżą do spełnienia marzenia Dominika. Czekać na Ciebie będą nasze gadżety fundacyjne, a dla osłody kawa z ciastem. 

Ponadto możesz wziąć udział w akcji STRYD POLAND – Biegam z MOCĄ po MARZENIA. Pobiegnij w drużynie Stryda i dołóż cegiełkę do spełnienia marzenia Dominika. Wystarczy, że weźmiesz udział w Cracovia Półmaratonie Królewskim i podczas Targów Expo podejdziesz na nasze stoisko, gdzie czekać na Ciebie będzie wyjątkowa koszulka – dostaniesz ją za dowolny datek wrzucony do puszki. Koszulka ta daje Ci możliwość pobiegnięcia w barwach klubowych Stryd Poland. Biorąc udział w tej akcji dodatkowo możesz zdobyć cenne nagrody – szczegóły na kanałach Stryd Poland. W grupie siła! Biegnąc w barwach Stryd Poland pokażesz jak ważna jest MOC w spełnianiu marzeń – tych sportowych i tych dających nadzieję!

 A po zakończonych zawodach zapraszamy wszystkich na pamiątkowe zdjęcie! Pokażemy wszyscy Dominikowi jak bardzo jest dla nas ważny i jak MOCNO trzymamy za niego kciuki! 

Kontakt dla mediów

Marzena Kopa

Rzecznik Prasowy Fundacji Mam Marzenie

marzena.kopa@mammarzenie.org

O Fundacji Mam Marzenie

Organizacja pożytku publicznego, która od 19 lat pomaga chorym dzieciom w spełnianiu ich marzeń. W pracę na rzecz Fundacji zaangażowani są jedynie wolontariusze, którzy poświęcają swój czas, aby jak najwięcej dzieci mogło zrealizować swoje wymarzone cele. Fundacja posiada 16 oddziałów, co pomaga w dotarciu do dzieci w całej Polsce.

Celem Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, które cierpią na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja pragnie dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezwykle ciekawych i niezapomnianych wrażeń. Realizacja marzeń pozwoli choć na chwilę zapomnieć im o cierpieniu, a także wniesie w ich życie radość oraz motywację i siłę do walki z chorobą.

Od początku swojej działalności Fundacja Mam Marzenie spełniła w sumie ponad 9 tysięcy marzeń chorych dzieci.