Fundacja Mam Marzenie zaprasza w dniu 12 lutego o godz. 18.30 do kina KIJÓW.CENTRUM na Charytatywny Seans WalentynkowyDnia 12 lutego 2012 roku w krakowskim kinie Kijów.Centrum odbył się Charytatywny Seans Walentynkowy, który pod hasłem „12 za 12” reklamowany był przez wolontariuszy fundacji przez ostatni miesiąc. Bilety na ten seans kosztowały jedynie 12 złotych – i dzięki uprzejmości kina Kijów.Centrum stanowiły tylko i wyłącznie koszty dystrybucji wyświetlanego filmu. Spotkanie organizowane było pod patronatem Radia Alfa.
Impreza ta dzieliła się na trzy części. W pierwszej z nich, od godziny 17 można było spotkać się z wolontariuszami krakowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie, a także złożyć symboliczny datek na naszych marzycieli. Na przybyłych czekało wiele atrakcji – a wśród nich można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie walentynkowe nawet z prawdziwym amorkiem, kupić różę swojej wybrance lub wybrankowi, a także inne gadżety fundacyjne – między innymi mieliśmy do wyboru smycze, balony oraz cukierki z wróżbą. Nasze wolontariuszki malowały także chętnym na twarzy – wszystko co im w duszy gra – organizując w kąciku kina „bodypainting”.

O godzinie 18 przystąpiliśmy do drugiej części imprezy tj. Charytatywnej Licytacji Walentynkowej na rzecz naszych marzycieli. Większość rzeczy została w tym dniu sprzedana – reszta zostanie wystawiona na nasze konto aukcyjne na allegro. Poniżej lista wylicytowanych w tym dniu przedmiotów wraz z cenami zakupowymi:

1. Zdjęcie ambasador Fundacji Mam Marzenie – Małgorzaty Kożuchowskiej z podpisem – 70 PLN.
2. Zdjęcie Alicji Janosz z podpisem – 20 PLN.
3. Maskotki fundacyjne (70 PLN, 160 PLN, 90 PLN).
4. Książka od Michała Rusinka „Kopciuszek” – wraz z dedykacją autora – 70 PLN.
5. Maskotka „Wawelek” od Małopolskiej Policji – 60 PLN.
6. Książka fundacyjna „Mały policjant” – 70 PLN.
7. Piłka z podpisami drużyny Columbus Crew – 70 PLN.
8. Piłka z podpisami polskich siatkarzy – 90 PLN.
9. Plakat „Mam Marzenie” – 50 PLN.
10. Książki od Domu Wydawniczego Rafael – 120 PLN.
11. Podkoszulek z podpisami od zespołu Myslovitz – 70 PLN.
12. Bilet od teatru Łaźnia Nowa na „Wejście Smoka” – 70 PLN.
13. Podkoszulek od reprezentacji Wisły Kraków z podpisami – 500 PLN.
14. Kalendarz „Ziemia obiecana” podarowany z Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie – 200 PLN

Przedmioty wystawione na licytację na portalu allegro:
1. Książka od Fundacji Porozumienie Bez Barier z podpisem p. Jolanty Kwaśniewskiej.
2. Książka od Fundacji Mimo Wszystko z podpisem p. Anny Dymnej.
3. Katalog z serialu „Julka” z podpisami aktorów.
4. Voucher na noc z kolacją i filmem w HD – w krakowskim hotelu Hilton Garden Inn.
5. Walentynkowe dwa podkoszulki od p. Andrzeja Mleczko.
Po aukcji został wyświetlony „Krótki film o marzeniach” dzięki uprzejmości Joanny Lewandowskiej oraz Pawła Rożka z Wrocławia – wprowadzający widzów w świat marzeń oraz przemyśleń nad misją Fundacji Mam Marzenie. Na koniec został wyświetlony najbardziej oczekiwany film tego roku – „Idy marcowe”.

Impreza udała się dzięki przybyłym gościom i dzięki niej spełnimy kolejne marzenie naszego podopiecznego, z myślą o którym przygotowaliśmy tą akcję. Nie zapełniliśmy całej sali, ale najważniejsze, że byli Ci, którzy chcieli z nami być.
Dziękujemy bardzo wszystkim przybyłym na seans i wszystkim tym, którzy pomogli nam w przygotowaniu – czy to gestem, czy też dobrym słowem. Dziękujemy bardzo, że dziecięce marzenia nie są dla Was obce i że wierzycie w ich siłę … Do zobaczenia wkrótce.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Dawidowi Dużyk – właścicielowi studia fotograficznego Dużyk Art, który bezpłatnie zajął się fotografowaniem tej imprezy. Dziękujemy bardzo kinu Kijów.Centrum za udostepnienie sali, filmu a przede wszystkim za wsparcie, dobre słowo i za to, że po raz kolejny pokazali, iż możemy na nich liczyć. Dziękujemy bardzo radiu Alfa za patronat tej akcji, a także darczyńcom za przedmioty aukcyjne, których lista wymieniona jest powyżej.

 /Marcin Czerwiński/