12.05.2012 roku wolontariusze projektu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI, organizowanego przez Stowarzyszenia WIOSNA stworzyli „Krainę Wyobraźni”.

„Kraina wyobraźni” – Wolontariusze Akademii Przyszłości dla Fundacji Mam Marzenie i Mimo Wszystko

O tym, że mamy wiele prężnie działających fundacji dla drugiego człowieka w naszym kraju – a co za tym idzie wielu ludzi dobrej woli wiemy od dawna. Nie częste jest jednak zjawisko połączenia sił kilku organizacji i zorganizowaniu coś wspólnego. Wolontariusze Akademii Przyszłości, którzy w minionym tygodniu uczestniczyli w warsztatach w Krakowie uczynili taki gest dla Fundacji Mam Marzenie i zorganizowali niezapomniane i bardzo piękne wydarzenie. Spotkanie miało na celu integrację zespołu z całej Polski wokół tej wspaniałej inicjatywy.
W dniu 12 maja 2012 roku wolontariusze projektu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI, organizowanego przez Stowarzyszenia WIOSNA spotkali się w Krakowie i razem stworzyli wyjątkowe miejsce – na dwie godziny zamienili salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej Nr 22 na „Krainę wyobraźni”. Akcja zorganizowana była dla podopiecznych Fundacji Mam Marzenie, która zaprosiła również do wzięcia udziału w tym projekcie Fundację Mimo Wszystko. W efekcie w zabawie uczestniczyło troje wspaniałych dzieciaczków wraz z rodzinami: Oli i dwóch Michałków. Fundacja Mam Marzenie w 2008 roku dostąpiła zaszczytu spełnienia marzenia Oli, która pragnęła zostać królową tęczy. Drugi z podopiecznych FMM – Michał – aktualnie marzy o własnym placu zabaw – niebawem to marzenie również zostanie spełnione, a miniona akcja była wprowadzeniem do jego baśniowego placu zabaw.

W ramach spotkania wolontariusze AKADEMII PRZYSZŁOŚCI przygotowali dla dzieci „Krainę marzeń” – wyjątkowy plac zabaw. W ten sposób chcieli, aby wolontariusze oprócz spotkania swoich kolegów z 20 miast w całej Polsce i wymiany doświadczeń, dodatkowo pomogli spełnić marzenia dzieci – przenosząc ich w świat magii i baśni … i udało im się to znakomicie. Już od godz. 16.00 wolontariusze przygotowywali materiały, z których zrobili „Krainę marzeń”, czyli plac zabaw dla Oli i Michałków, podopiecznych Fundacji Mam marzenie i Mimo Wszystko. Od godziny 17 dzieci mogły zwiedzić miedzy innymi „zaczarowany las” – czyli miejsce pełne kolorowych motyli z bibuły i balonów, „miejsce zaczarowanych melodii” – gdzie dzieci, razem z wolontariuszami uczyły się melodii wygrywanych na plastykowych rurkach, „teatrzyk” – gdzie wolontariusze przygotowali dla dzieci spektakl czy też „indiańską wioskę” – gdzie dzieci przeniosły się do prawdziwego obozu Indian. Na koniec spotkania dzieci dostały od Wolontariuszy Akademii Przyszłości dyplomy sukcesu, a także pamiątkowe paczki od Fundacji Mam Marzenie. Podczas finału wolontariusze Akademii Przyszłości zaśpiewali dla królowej tęczy refren piosenki „chodź pomaluj mój świat”. Radość dzieci jak i wzruszenie dorosłych była ogromna.

W imieniu Fundacji Mam Marzenie dziękujemy serdecznie Wolontariuszom Akademii Przyszłości za tą wspaniałą rzecz jakiej dokonali. Uśmiechy na twarzach dzieci były tak ogromne, że żadne słowo nie zawiera naszej ogromnej wdzięczności za ten trud. Życzymy samych sukcesów i spełniania wszystkich marzeń.

/Marcin Czerwiński/