Ogólnopolski Dzień Marzeń to cykliczna akcja Fundacji Mam Marzenie, która jest skierowana do dzieci, rodziców oraz lekarzy. Inspiracją ustanowienia Dnia Marzeń było życzenie jednego z naszych podopiecznych, Krystiana, który mając szansę na spełnienie swojego marzenia, zapragnął zorganizować badania profilaktyczne wśród swoich rówieśników.
Chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wykrywalności chorób nowotworowych i zwiększyć szanse kolegów na wyleczenie. Długo zastanawialiśmy się jak spełnić to wyjątkowe marzenie, aż doszliśmy do wniosku, że oprócz tego, że postaramy się przebadać kolegów i koleżanki Krystiana, to spróbujemy podobną akcje zrobić we wszystkich oddziałach Fundacji. Trzeba było jeszcze jakoś nazwać tą inicjatywę i zrobić wszystko aby przebadać jak najwięcej dzieci.

Swoim marzeniem Krystian zapoczątkował coroczną akcje pt. „Ogólnopolski Dzień Marzeń”. Celem tego dnia, oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, jest jeszcze mówienie o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. W zabieganym świecie często zapominamy o tym, aby systematycznie badać siebie i nasze dzieci. ODM to akcja adresowana do dzieci, rodziców ale także lekarzy i pielęgniarek, gdyż niestety czasem spotykamy się z Marzycielami, którzy jeśliby wcześniej zostali poprawnie zdiagnozowani, choroba potoczyłaby się zupełnie inaczej. Chcemy więc mówić o tym, że warto i należy badać się profilaktycznie, warto obserwować dzieci i nie bagatelizować żadnych objawów.

III Ogólnopolski Dzień Marzeń w Krakowie

Wyjątkowe marzenie Krystiana postanowiliśmy spełniać każdego roku podczas Dnia Marzeń. W ramach tego święta planujemy zorganizować akcję informacyjną dla rodziców. Układanie ogromnych puzzli dla pociech. Zaprosimy do współpracy lekarza specjalistę, który podczas trwania imprezy, będzie w stanie radzić i odpowiadać na pytania rodziców. Fundacja Dr. Clown pomoże nam uświetnić ten dzień i jak najlepiej zorganizować czas dla najmłodszych.

  • układanie ogromnych puzzli
  • możliwość konsultacje z lekarzem na temat  profilaktyki nowotworowej
  • festyn dla dzieci, zabawy z Dr. Clownem
  • i wiele atrakcji !!!

Miejsce i czas imprezy: 

Całość imprezy odbędzie się w pasażu jadalnym Galerii Kazimierz, w najbliższą sobotę 8.10.2011r.

Akcja przewidywana jest: od godz. 10.00 do 16.00