„Ogólnopolski Dzień Marzeń” w Krakowie oraz oficjalne, ponowne otwarcie
siedziby Fundacji Mam Marzenie 

W sobotę, 21 maja 2022 roku, krakowski oddział Fundacji Mam Marzenie zaprasza na obchody Ogólnopolskiego Dnia Marzeń, którego celem jest uświadomienie wszystkim jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Ten wyjątkowy dzień wolontariusze fundacji będą świętować koło siedziby Fundacji – przy ul. Św. Krzyża 7 w godzinach od 12.00 do 16.00. Będzie to również świetna okazja by wspólnie celebrować ponowne oficjalne otwarcie siedziby Fundacji po wielkim remoncie! Czekamy na Was! Ponowne, uroczyste otwarcie naszej siedziby o godz. 12:30.

A oto co w programie obchodów Ogólnopolskiego Dnia Marzeń przewidzieli wolontariusze krakowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie:  

  • będzie okazja porozmawiać o zdrowiu i odebrać materiały o profilaktyce zdrowotnej, a także uzyskać darmowe zaproszenie na bezpłatne konsultacje pediatryczne i badania przesiewowe dla dzieci do Centrum Medycznego SCANMED – otrzymane od Fundacji Scanmed,
  • przyłączyć się do warsztatów pierwszej pomocy dla naszego dzielnego pacjenta – Misia, prowadzonego przez zaprzyjaźnioną z Fundacją grupę studentów medycyny IFMSA,
  • porozmawiać z naszymi Wolontariuszami o naszej działalności,
  • zrobić pamiątkowe zdjęcia w odświeżonym wnętrzu Fundacji, 
  • na dzieci czekać będą gry, zabawy i animacje przygotowane przez Wolontariuszy, 
  • na dorosłych czekać będzie kawa i ciasto oraz lampka szampana z okazji otwarcia siedziby FMM po remoncie,
  • i oczywiście słodycze dla wszystkich ,
  • w tym dniu swoje drzwi otworzy także Antykwariat Marzeń. Jest to okazja do nabycia pięknie otulonych w szary papier książek w cenie 10,15 lub 20 złotych i wsparcia naszej działalności.

Zobacz gdzie jeszcze organizujemy ODM klikając  tutaj

O Ogólnopolskim Dniu Marzeń:

Historia Ogólnopolskiego Dnia Marzeń rozpoczęła się od marzenia Krystiana, podopiecznego Fundacji Mam Marzenie, którego największym marzeniem jest przebadanie jego kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów, „aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”. Swoim marzeniem Krystian zapoczątkował coroczną akcję pt. „Ogólnopolski Dzień Marzeń”. Celem tego dnia jest uświadomienie wszystkim jak ważne są marzenia oraz profilaktyka zdrowotna.

Fundacja Mam Marzenie istnieje już 19 lat. Jej działalność w całości opiera się na zasadach wolontariatu. Wolontariusze wierzą, że spełnianie marzeń dostarcza chorym dzieciom wiele radości i wiary na lepsze jutro. Na stronie internetowej www.MamMarzenie.org, można znaleźć wszystkie informacje o spełnionych i oczekujących na spełnienie marzeniach oraz w jaki sposób można wspomóc działalność fundacji.