Wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic serdecznie zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Marzeń już w najbliższą sobotę 18 maja. Ten wyjątkowy dzień świętować będziemy w dwóch miejscach jednocześnie.

 W godzinach 11:00 – 15:00 można nas będzie spotkać w siedzibie Fundacji Mam Marzenie przy ul. Św. Krzyża 7 do której wszystkich serdecznie zapraszamy.  Dla przybyłych gości czeka wiele atrakcji: nasi Wolontariusze przygotowują gry i zabawy dla dzieci z licznymi nagrodami. Będzie kącik do malowania twarzy – jak i do rysowania swoich marzeń na arkuszach papieru. Na naszych stoisku obok siedziby będzie można napić się kawy czy zjeść ciasto, a przede wszystkim będzie można odebrać darmowe zaproszenia na bezpłatne konsultacje pediatryczne i badania przesiewowe dla dzieci do Centrum Medycznego SCANMED – otrzymane od Fundacji Scanmed. Nasi wolontariusze jak co roku przeprowadzą także akcje edukacyjno – informacyjną profilaktyki zdrowotnej, jak i będą informować o działaniach naszej Fundacji.

Pojawimy się także w godzinach 12:00 – 14:00 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Na początku spotkania towarzyszyć nam będą bajkowe postacie, które wręczą prezenty przybyłym dzieciom ze szpitala. Następnie dzięki uprzejmości firmy Wzgórze Elfima zostaną przeprowadzone animacje wyjątkowych zabaw dla dzieci.  Spotkanie to zakończy się koncertem Arka Kłusowskiego.

O Ogólnopolskim Dniu Marzeń:

Historia Ogólnopolskiego Dnia Marzeń rozpoczęła się od niezwykłego spotkania z krakowskim Marzycielem – Krystianem. Wybraliśmy się na wizytę do Krystiana, aby poznać jego największe marzenie. Ku zdziwieniu wszystkich wolontariuszy, marzenie chłopca było wyjątkowe. Krystian bowiem zamarzył o przebadaniu jego kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów, „aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”.

Swoim marzeniem Krystian zapoczątkował coroczną akcję „Ogólnopolski Dzień Marzeń”. Celem tego dnia, oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, jest jeszcze mówienie o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Jest to akcja adresowana do dzieci i rodziców, ale także lekarzy i pielęgniarek, gdyż niestety czasem spotykamy się z Marzycielami, którzy jeśli zostaliby wcześniej poprawnie zdiagnozowani, choroba potoczyłaby się zupełnie inaczej. Chcemy więc mówić o tym, że należy badać się profilaktycznie, warto obserwować dzieci i nie bagatelizować żadnych objawów.

Obecnie Ogólnopolski Dzień Marzeń jest już cykliczną, jednodniową akcją odbywająca się każdego roku. Za nami już pięć edycji, w latach 2009 – 2013, zorganizowanych we wszystkich 16 oddziałach Fundacji Mam Marzenie. Dzięki pomocy sponsorów mogliśmy przebadać profilaktycznie ogromną grupę dzieci oraz przeprowadzić akcję informacyjną dla rodziców i lekarzy.

O Fundacji Mam Marzenie:

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 8 100 marzeń chorych dzieci.