Historia Ogólnopolskiego Dnia Marzeń rozpoczęła się od niezwykłego spotkania z krakowskim Marzycielem – Krystianem. Chłopiec bowiem zamarzył o przebadaniu jego kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów, „aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”.

Swoim marzeniem Krystian zapoczątkował coroczną akcję „Ogólnopolski Dzień Marzeń”. Celem tego dnia, oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, jest jeszcze mówienie o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Jest to akcja adresowana do dzieci i rodziców, ale także lekarzy i pielęgniarek, gdyż niestety czasem spotykamy się z Marzycielami, którzy jeśli zostaliby wcześniej poprawnie zdiagnozowani, choroba potoczyłaby się zupełnie inaczej. Chcemy więc mówić o tym, że należy badać się profilaktycznie, warto obserwować dzieci i nie bagatelizować żadnych objawów.

Obecnie Ogólnopolski Dzień Marzeń jest już cykliczną, jednodniową akcją odbywająca się każdego roku we wszystkich 16 oddziałach Fundacji Mam Marzenie.

W sobotę, 21 maja br. w Krakowie w Centrum Handlowym Bonarka – odbędzie się Ogólnopolski Dzień Marzeń. Dzięki tej inicjatywie przebadana profilaktycznie została ogromna grupa dzieci. W programie akcji, która odbędzie się w tym dniu (w godz. 13.00 – 17.00) znalazły się:

1) gry i zabawy dla dzieci,

2) konsultacje medyczne dla najmłodszych między innymi:

-pomiar ciśnienia tętniczego krwi

-analiza składu ciała, określenie indeksu masy ciała (BMI), problem otyłości

-poradnictwo okulistyczne: badanie ostrości wzroku, rozpoznawanie kolorów -szczepienia – kalendarz, profilaktyka, informacje

-przygotowanie do badań laboratoryjnych

-promocja prozdrowotnego stylu życia

3) Vouchery na darmowe badania w placówce Scanmed- zapraszamy do zapisów Waszych pociech, które obejmować będą: morfologie krwi z rozmazem, a następnie konsultacje hematologiczną (badanie, mierzenie, rozmowa profilaktyczna) u specjalistów. Dostępne są następujące daty: 24.05 i 31.05 – dr Lilianna Chełmecka – Wiktorczyk (liczna miejsc: 12) oraz 25.05 – dr Krzysztof Klekawka (liczba miejsc: 3). Prosimy o telefoniczne zapisy w siedzibie Fundacji Mam Marzenie: osoba kontaktowa Pani Magdalena Grabiec, tel: 012 426 31 112

Plakat_ODM_Kraków