Sobota rano, a my jako wolontariusze już czujemy potrzebę dać innym coś od siebie.

Gdy już się zebraliśmy i rozpoczęliśmy przygotowania, nadszedł czas na zrealizowanie perfekcyjnego pomysłu związanego z oprawą tego wydarzenia.

Dzięki uprzejmości wypożyczalni kostiumów megastroje.pl mogliśmy przebrać się za bajkowe postacie: Garfielda, Królika Bugsa, Elmo oraz Królewnę Śnieżkę. Tak ucharakteryzowani udaliśmy się do dzieci, aby świętować z nimi Dzień Książki i jednocześnie uprzyjemnić im pobyt w szpitalu.

Podzieleni na grupy odwiedzaliśmy dzieciaki, aby poczytać im nieco bajek. Dzięki uprzejmości wydawnictwa „ Akapit Press” mogliśmy podzielić się z nimi naszą literaturą. Ponadto właścicielka wydawnictwa przyłączyła się do nas z nieukrywanym zapałem i wspólnie wywoływaliśmy uśmiechy na twarzach młodocianych.

Dowiedzieliśmy się między innymi o przygodach potworów z książki „Potwory i spółka” czy poznaliśmy dzielnego Kubę w „Kapeluszu Kapitana Drake’a”. Pomimo tego, że momentami dzieci były nieco zmęczone, angażowały się w historie pisane w tych bajkach. W dodatku dowiedzieliśmy się m.in. o marzeniach młodocianych, jak chociażby obejrzenie meczu Barcelony.

Czytanie książek nie było jednak jedyną atrakcją tego dnia. Zaopatrzeni w odpowiednie farbki, tworzyliśmy na rękach naszych młodych towarzyszy „tatuaże”, np. piłkę nożną. Jedna dziewczynka, została nawet ucharakteryzowana na pięknego kotka, dzięki malunkowi na buzi.

Mimo że na początku towarzyszył nam strach, udało się nam podołać zadaniu. Nasze przebrania wywoływały uśmiechy na twarzy dzieci, które chętnie robiły sobie z nami zdjęcia.

Przyjemnie jest zacząć weekend, dając energię innym, by oni kierowali ją dalej.

1

2

3

4

5