A może by tak… Misia?
Miesiąc przed Świętami, w sobotę, 25 listopada 2017 roku, wolontariusze Fundacji Mam Marzenie poczuli się jak elfy z prawdziwego zdarzenia. Wolontariusze – elfy, spakowali prezenty do sań współczesnych czasów i ruszyli pędem do dzieci na Dzień Pluszowego Misia. Z zarzuconymi workami na plecach i uśmiechami na buziach, z harcerzami oraz Słoniem, Małpką i Pszczółką w ekipie, pukali do szpitalnych drzwi małych pacjentów.

Elfy miały niebywale pracowity dzień, bo odwiedziły trzy szpitale:

  • Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Ośrodek Pediatryczny im Marii Konopnickiej,
  • Ośrodek Pediatryczny im. dr J. Korczaka Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi,
  • Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Od godziny 11:00 do godziny 18:00 wolontariusze pojawiali się na oddziałach dziecięcych w Łodzi. Centralny Szpital Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Ośrodek Pediatryczny im. dr J. Korczaka zostały odwiedzone jako pierwsze. Maria wraz Tomkiem (na tę krótką chwilkę małpką) odwiedzili szpital im. Korczaka. Towarzyszyli im Milena i Piotr, pracownicy szpitala, a także przewspaniałe harcerki z dwóch łódzkich drużyn –  Zuzia i Jula z 8 Wodnej Gromady Zuchowej, Kurs Atlantyda oraz Ewelina, Maja i Zuzia z XXV ŁDH im. majora Henryka Hubala Dobrzańskiego. Nasza ekipa elfów, jako pierwszego maluszka, spotkała chłopczyka, który właśnie został przyjęty do szpitala. Był tak maleńki, że miś, którego od nas dostał był dużo większy od niego. Wolontariusze FMM wraz z najlepszymi pomocnikami odwiedzili wszystkie trzy oddziały szpitalne –  laryngologię, alergologię, oraz chirurgię. W każdym z pokoi ich wizyta powodowała uśmiech na twarzyczkach dzieci i ich opiekunów.  Akcja dzięki pomocy harcerek przebiegła sprawnie i wniosła wiele głośnego śmiechu w szpitalne korytarze.

W tym samym czasie akcja „Miś” odbywała się w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tutaj ekipę elfów tworzyli: Słonik (Zbyszek), Natalia i dwoje harcerzy: Julia i Adrian. Na samym początku wolontariusze spotykali się najczęściej z zaskoczeniem, który to jednak dość szybko zmieniał się w uśmiech i szczęście. Po jakimś czasie nastąpiło misiowe szaleństwo, dzieci wychodziły na korytarze i czekały na misiową ekipę z niecierpliwością. Każdy elf starał się z całych sił, aby nikogo nie ominął prezent.

Po godzinie 14:00 Dzień Pluszowego Misia rozpoczął się w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W ICZMP Elfy, czyli Tomek (Małpka), Zbyszek, Magda (Pszczółka) i Kasia miały nieocenione wsparcie pedagogów, którzy dzielnie przemierzali z wesołą gromadą szpitalne korytarze. Pchając duży wózek sklepowy, niczym sanie św. Mikołaja wieźli misie do małych pacjentów. Pszczółka Maja wraz z uśmiechniętą Małpką przyciągały wzroki nie tylko najmłodszych! Ta para łamała lody nawet z najbardziej nieśmiałymi pacjentami Instytutu. Kto by nie oparł się uśmiechowi Pszczółki oraz tej pozytywnej energii naszego bananowego kolegi, tym bardziej jak w rękach trzymali najpiękniejsze misie. Wolontariusze odwiedzili każdy oddział dziecięcy Instytutu, począwszy od kardiochirurgii, kończąc na okulistyce.   

Akcja Dzień Pluszowego Misia (vol. 4) nie odbyłaby się dzięki zaangażowaniu 25 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej „Giewont” i kadry 8 Wodnej Gromady Zuchowej z Hufca Łódź Widzew oraz naszym darczyńcom:

– Szkoła Podstawowa nr 184 w Łodzi 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Rawie Mazowieckiej 

Przedszkole Miejskie nr 77 w Łodzi 

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Cieninie Zabornym 

Szkoła Podstawowa nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim

Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim

Szkoła Podstawowa nr 4 w Łodzi 

Przedszkola Miejskiego nr 202 w Łodzi 

Przedszkola Miejskiego nr 11 w Pabianicach z oddziałami integracyjnymi 

Szkoła Podstawowa nr 48 w Łodzi im. Stanisława Moniuszki

Punkt Przedszkolny przy SP w Łękach Szlacheckich

Dziękujemy też pracownikom mBank Polska, którzy podczas konferencji top100 zebrali ogromnie dużo Misiaków!

„Misie są wyjątkowe. Małe, duże, puszyste, miękkie, w bajkowych kształtach, do stania na półce czy do przytulania, wprost- do wyboru, do koloru! Każdy miał w dzieciństwie pluszowego przyjaciela, któremu można było zdradzać wszystkie sekrety. Teraz każdy mały pacjent na łódzkich oddziałach już go ma! I jesteśmy dumni, że w tym pomogliśmy!

Najpiękniejszymi widokami tego dnia były radosne buzie dzieci, kiedy to trzymały w swoich rączkach podarowane pluszaki.

Takich chwil, uwierzcie Nam, nie da się zapomnieć… Dziękujemy!
Wolontariusze FMM