Ten rok jest dla naszej Fundacji wyjątkowy! Spełniliśmy 10 000 marzeń i świętujemy 20-lecie istnienia. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że w tak niesamowitym czasie, w oddziale Lublin także obchodzimy swój jubileusz – spełniliśmy 600 marzeń! :)))

Nasz oddział powstał w kwietniu 2006 roku. Spełniliśmy wówczas marzenie naszego pierwszego Marzyciela Tomka, który wymarzył sobie własne kino domowe. I od tamtej pory, małymi kroczkami, dotrwaliśmy aż do 600 radosnych momentów spełnienia.

Na przestrzeni wszystkich lat naszego działania spełnialiśmy marzenia w pięciu kategoriach.

W kategorii zobaczyć zrealizowaliśmy 46 marzeń, podczas których nasi Marzyciele odwiedzili m. in. Rzym, egzotyczną wyspę, Disneyland, Legoland, Tatry, Londyn, Paryż czy Hiszpanię.

W kategorii zostać spełniliśmy 8 marzeń, a wśród nich m. in. zostać księżniczką, fotomodelką, policjantem, lekarzem czy piosenkarką.

W kategorii spotkać kogoś zorganizowaliśmy 19 spełnień o poznaniu idoli takich jak: Doda, Adam Małysz, Reprezentacja Polski w piłce siatkowej, Hejka Tu Lenka, Robert Lewandowski, a nawet Kubuś Puchatek!

W kategorii inne spełniliśmy 15 marzeń, wśród których znalazły się: zagrać w serialu kryminalnym, przejechać się super szybkimi autami na torze wyścigowym, wystąpić w programie „Od przedszkola do Opola”, wziąć udział w pracach wykopaliskowych, być na okładce czasopisma „Glamour”, odwiedzić plan serialu „Niania Frania”, nauczyć się jeździć konno, napisać piosenkę z Piotrem Cugowskim czy komentować skoki narciarskie.

A w bezkonkurencyjnej kategorii dostać zrealizowaliśmy 512 marzeń – wśród nich m. in. zestaw militarny, domowa siłownia, perkusja, piłkarski wystrój pokoju, domek na drzewie, aparat fotograficzny, zestaw kosmetyków, stół do bilarda, rower, trampolina, sukienki i kapelusze, wykrywacz metalu, ścianka do wspinania ze zjeżdżalnią, domek dla lalek, wystrój pokoju we wróżki, zestaw wędkarski, zestaw narzędzi, pianino czy Thermomix.

Ten wyjątkowy jubileusz nie byłby możliwy bez wspaniałych osób, dla których i z którymi tworzymy nasz oddział.

Drodzy Marzyciele, dziękujemy za każde marzenie, rozmowę, wspólnie spędzony czas, możliwość poznania Waszych rodzin i otoczenia oraz niesamowitych pasji. Dziękujemy także za wiele zabawnych historii towarzyszących naszym spotkaniom, wzruszeń, uścisków, okrzyków radości i podskoków. Wasze pomysły, niejednokrotnie zaskakujące, za każdym razem dodają nam jeszcze więcej powera. Wyzwania, które nam rzucacie, nawet jeśli na początku wydają się trudne do zrealizowania, są dla nas niezwykłą motywacją. Wiemy, że damy radę, bo nasza misja spełnienia Waszych marzeń jest dla nas najważniejsza!

Dziękujemy także za to, jak wiele stale uczymy się od Was. Jesteście dla nas ogromną inspiracją i dodajecie nam mnóstwo siły. Wasze historie, opowiadane w domowym zaciszu lub na szpitalnej sali, zostają w naszych sercach na długie lata. Często do nich wracamy i wspominamy jak fajnie było spędzić z Wami czas i móc poznać tak wyjątkowe osoby jak Wy. Czerpiemy od Was każdego dnia, uczymy się także pokory – Wasza postawa w czasie, często trudnego, leczenia zasługuje na wielki szacunek. Spełnianie Waszych marzeń to wielki przywilej! Każdy uśmiech, jakim obdarowujecie nas po spełnieniu marzenia jest dla nas największą nagrodą. To dla Was jesteśmy i dla Was działamy! <3

Drodzy Sponsorzy, dziękujemy za Wasze wsparcie finansowe, które daje nam ogromne możliwości i z roku na rok pozwala spełniać kolejne dziecięce marzenia. Wasze zaangażowanie w działalność naszego oddziału jest ogromne. Cieszymy się, że nasza współpraca trwa często wiele lat i nie kończy się na jednym spełnieniu. Dziękujemy, że możemy na Was liczyć!

Dziękujemy Zarządowi, Radzie Programowej i Wolontariuszom ze wszystkich oddziałów, z którymi na co dzień współpracujemy, dążąc do tego, żeby nasza Fundacja działała jeszcze lepiej i jeszcze prężniej. Często wymieniamy doświadczenia, pomagamy sobie wzajemnie i próbujemy sięgnąć coraz dalej i wyżej. Super, że jesteście!

Dziękujemy także wszystkim Wolontariuszom, którzy na przestrzeni 17 lat działania naszego oddziału spełniali marzenia naszych Podopiecznych, zostawiając tu kawałek swojego serca. Każdy z Was przyczynił się do wywołania uśmiechu na twarzy Marzyciela. Dziękujemy!

Życzymy sobie i Wam kolejnych spełnionych marzeń!
Niemożliwe nie istnieje!

Z pozdrowieniami,

Wolontariusze Oddziału Lublin