Już po raz ósmy Fundacja Mam Marzenie organizuje obchody Dnia Pluszowego Misia, święta ustanowionego na pamiątkę pewnego nieudanego polowania…

25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta. Od 119 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.

Wolontariusze Fundacji widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, od 8 lat przekazują małym pacjentom zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia.  Do udziału w akcji zapraszamy jak zwykle wszystkich zainteresowanych, a w szczególności  szkoły, przedszkola, instytucje państwowe i osoby prywatne.

W porozumieniu ze szpitalami i mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną, podjęliśmy decyzję by zaproponować Państwu dwa rodzaje pomocy:

1. Na specjalnie utworzoną zbiórkę, mogą Państwo wpłacać środki, za które kupimy zabawki dla małych pacjentów oddziału onkologicznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego https://zrzutka.pl/deptmw

2. Mogą Państwo zgłosić się do akcji i przeprowadzić w szkole/firmie zbiórkę zabawek.
Termin dostarczenia zabawek: 24 listopada 2021 r.

Ważne! Ze względu na to, że nie możemy odwiedzać dzieci w szpitalu, przy każdym takim przekazaniu zabawek korzystamy z uprzejmości kilku pracowników szpitala, którzy z kolei mają dodatkowe zadanie-organizację kwarantanny i dezynfekcję. Dlatego w tym roku zbieramy wyłącznie o puzzle, gry i artykuły plastyczne. Są to przedmioty, które dużo łatwiej zdezynfekować niż misie. Dodatkowo większość takich pudełek jest zapakowana w folię, co również ułatwia to zadanie.

Zgłoszeń można dokonywać poprzez kontakt mailowy:
Koordynator akcji-Agata Wójcik
dzienmisia.lublin@mammarzenie.org

Z pozdrowieniami,
Wolontariusze Oddziału Lublin