Już po raz dziewiąty Fundacja Mam Marzenie organizuje obchody Dnia Pluszowego Misia, święta ustanowionego na pamiątkę pewnego nieudanego polowania…

25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta. Od 119 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.

Wolontariusze Fundacji widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, od 9 lat przekazują małym pacjentom zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia. 

Do udziału w akcji zapraszamy jak zwykle wszystkich zainteresowanych, a w szczególności szkoły, przedszkola, instytucje państwowe i osoby prywatne.

Zbieramy pluszaki, gry dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat oraz artykuły plastyczne. Wszystkie zabawki muszą być nowe i oryginalnie zapakowane (pluszaki z metkami). Co ważne, w tegorocznej akcji nie zbieramy puzzli.

Termin zakończenia zbiórki: 18 listopada 2022 r.

Zgłoszeń można dokonywać poprzez kontakt mailowy:
dzienmisia.lublin@mammarzenie.org

Po przesłaniu zgłoszenia, otrzymają Państwo wytyczne gdzie i kiedy należy dostarczyć zabawki lub – w przypadku szkół i firm spoza Lublina – na jaki adres je wysłać.

Zachęcamy do udziału w tej wyjątkowej akcji! :)

Z pozdrowieniami,
Wolontariusze Oddziału Lublin