W niedzielę, 9 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w Festynie Rodzinnym na Słonecznym Wrotkowie organizowanym przez MOSiR Lublin. Mimo, że początkowo pogoda płatała nam figle i padał deszcz, to kiedy wybiła godzina 13 i nastąpił oficjalny start pikniku, zaświeciło piękne słońce i zabawa rozpoczęła się na dobre!

Na dzieci czekało wiele atrakcji: animacje, zabawy, gry i konkursy, dmuchańce, tatuaże brokatowe, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, Miasteczko Ruchu Drogowego oraz spotkania z koszykarzami Startu Lublin, piłkarzami Motoru Lublin i graczami futbolu amerykańskiego z drużyny Tytani Lublin. Na stoiskach dzieci miały także szansę wywalczyć bilety na mecze ulubionych drużyn sprawdzając się w aktywnościach sportowych.

Z kolei na scenie mogliśmy podziwiać występy grup tanecznych ze szkół: Passa Passa, Szkoła Tańca Dance Mania. Festyn uświetniły także Lubelskie Czaderki 50+, które naprawdę dały czadu podczas swojego pokazu! Niespodzianką dla uczestników było też wielkie ognisko, przy którym można było upiec kiełbaskę. Na scenie wystąpił Pan Grzegorz Janczak Szanty, który porwał do zabawy i wspólnego śpiewania wszystkich uczestników Festynu. Wow! Byliśmy pod wielkim wrażeniem organizacji wydarzenia i super przebiegu, ponieważ każdy detal był perfekcyjnie dopracowany.

Na naszym stoisku opowiadaliśmy o misji Fundacji Mam Marzenie, zachęcaliśmy do udziału w akcji Zamień Kwiaty Na Marzenia, a także prowadziliśmy charytatywny kiermasz marzeń na rzecz Ani, która pragnie wyjechać do Disneylandu. Zainteresowanie uczestników Festynu było bardzo duże, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.


Serdecznie dziękujemy:

  • Organizatorom – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie za możliwość udziału w Festynie oraz Panu Pawłowi Błażewiczowi za miłą współpracę i pomoc w przygotowaniu stoiska

Dziękujemy!

Z pozdrowieniami
Wolontariusze Oddziału Lublin