Grudzień to magiczny miesiąc, który uwielbiamy, nie tylko ze względu na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. To czas obfitujący w wiele wspólnie spędzonych chwil, podczas których możemy celebrować bycie Wolontariuszami! Tak było i w tym roku.

Pierwszą okazją do świętowania była nasza oddziałowa wigilia, którą zorganizowaliśmy 9 grudnia. Tegoroczne spotkanie było pięknym podsumowaniem spełnionych w 2023 roku marzeń i pretekstem do spędzenia razem tego wyjątkowego czasu. Jak zawsze, kiedy zbieramy się przy świątecznym stole, tworzymy niezapomniane wspomnienia i cieszymy chwilą integracji w towarzystwie pysznego jedzonka i pięknie udekorowanego stołu :)

Kolejnym ważnym wydarzeniem był udział w XIX Wielkiej Gali Charytatywnej naszej Fundacji. Ten wyjątkowy weekend w Poznaniu, pełen był podsumowań 20-lecia naszej Fundacji, wzruszeń, spotkań z Marzycielami, Wolontariuszami innych Oddziałów i Zarządem, Sponsorami oraz Artystami, którzy zapewnili nam świetną zabawę – Mezo, John Porter i Arek Kłusowski. Całość imprezy poprowadzili nasza Ambasadorka Małgorzata Kożuchowska i Aktor Rafał Zawierucha, którzy podobnie jak w ubiegłym roku, spisali się świetnie!

Tegoroczna Gala była wyjątkowa także ze względu na to, że nasza Wolontariuszka i Koordynator Katarzyna Witkowska obchodziła swój jubileusz 10-lecia działalności. Takie święto wiąże się z otrzymaniem statuetki oraz upominków, które z pewnością będą przypominały o tym, jak ważna jest Jej obecność w naszym Oddziale.

Dziękujemy Kasiu! Spełniaj z nami kolejne marzenia!

Zaledwie kilka dni przed świętami, 19 grudnia wzięliśmy udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym organizowanym przez Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej. Dzięki uprzejmości organizatorów mogliśmy opowiedzieć o misji Fundacji i zebrać środki na spełnienie marzenia naszej uroczej Marzycielki Nikoli. Sam kiermasz obfitował w świąteczne atrakcje, takie jak Kraina Świętego Mikołaja czy fotobudka 360° i zdecydowanie zjednoczył całą uczelnianą społeczność!

Na naszym przystrojonym stoisku znalazły się książki, pluszaki, kolorowanki, flamastry, kredki, puzzle i wiele innych artykułów dla dzieci i dorosłych. Spędziliśmy niezwykle miły dzień wypełniony świątecznymi kolędami i aromatycznymi zapachami zimowych herbat oraz domowego barszczu z uszkami.

Najbardziej jednak doceniamy zainteresowanie i wsparcie studentów i pracowników uczelni, a także innych wystawców, którzy z chęcią słuchali historii naszej fundacji i dokładali swoje cegiełki do puszki, z której dochód pomoże nam zrealizować bajkowy wyjazd Nikoli do paryskiego Disneylandu! Łącznie zebraliśmy 980 zł!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko oraz Wydziałowi Zarządzania Politechniki Lubelskiej za kolejną możliwość uczestnictwa w tak pięknym wydarzeniu. Za każdym razem jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani do działania!


Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Mamy nadzieję, że przyniesie wiele pozytywnych emocji i kolejne spełnione marzenia! :)

Z pozdrowieniami,
Wolontariusze Oddziału Lublin