Czerwiec był dla nas bardzo aktywnym miesiącem. Poza poznawaniem i spełnianiem marzeń, wzięliśmy udział w dwóch festynach oraz pojechaliśmy do Krakowa, żeby świętować 20-ste urodziny naszej Fundacji.

Ale od początku!

  • Dzień Dziecka w Krasnymstawie

1 czerwca pojawiliśmy się w Zespole Nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie, gdzie zapoznaliśmy uczniów z ideą Dnia Marzeń. Zorganizowaliśmy także konkurs „Twój pomysł na Ogólnopolski Dzień Marzeń”, podczas którego uczniowie mieli możliwość przedstawić swoje pomysły na papierze. Wszystkie obrazy były wyjątkowe i bardzo kreatywne. Nie łatwo było wyłonić zwycięzców z poszczególnych grup wiekowych.

Podczas imprezy, odbył się także kiermasz ciast, na którym mieliśmy okazję delektować się przepysznymi deserami. Każdy kto spróbował wypieków, przyniesionych przez dzieci, mógł zagłosować w konkursie na „Ciasto Marzeń”. A było z czego wybierać. Nasi cukiernicy spisali się znakomicie, przygotowując ponad dwadzieścia rodzajów słodkości.

Podczas akcji dużym zainteresowaniem cieszyła się „Zabawa Fantowa”. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkoły, zebraliśmy 991,86 zł! Środki zostaną przeznaczone na marzenie Marcela, który pragnie otrzymać laptopa.

Serdecznie dziękujemy:

– całej społeczności szkoły za to, że mogliśmy spędzić ten wyjątkowy dzień razem z Wami,
– Filipowi za inicjatywę i zaangażowanie w organizację kiermaszu,
– Roksanie za pomoc w organizacji i przebiegu wydarzenia,
– Pani Edycie, która przyjęła dowodzenie w „Zabawie fantowej”,
– wszystkim Mamom, które zaopiekowały się „słodkim stołem”,
– Dyrektorowi szkoły, Panu dr Krzysztofowi Kowalczykowi, za zaproszenie oraz otwartość współpracy w przyszłości,
– firmie Kwiaty balkonowe i ogrodowe za kwiaty, zioła oraz sadzonki warzyw, które posłużyły jako nagrody w konkursach w.facebook.com/kwiatyogrodowelublin/?locale=pl_PL
– firmie Luba za aloesowe chusteczki do rąk, które posłużyły jako nagrody w konkursach https://luba-group.com/

  • Dzień Dziecka w Puławach

W tak wyjątkowym dniu jak Dzień Dziecka nie mogło nas zabraknąć na pikniku rodzinnym „Dniu Małego Odkrywcy” w Puławach. Już trzeci rok z rzędu jesteśmy zapraszani przez Spółdzielnię Socjalną „Inicjatywa” do udziału w tym pięknym wydarzeniu. Łączy nas wspólna idea, czyli wywoływanie dziecięcych uśmiechów. Każdy z chętnych, który wsparł Naszą Fundację otrzymał zielonego balonika oraz zieloną naklejkę, którą dzieci z dumą naklejały na swoje ubrania. Nasza puszka była coraz cięższa, a uśmiech dzieci dodawał nam pozytywnej energii.

Misję uważamy za 100% zrealizowaną i liczymy na kolejne zaproszenie za rok!

  • 20ste urodziny Fundacji Mam Marzenie w Krakowie

17 czerwca wybraliśmy się do Krakowa, żeby wspólnie z Wolontariuszami z innych oddziałów, Koordynatorami, Zarządem, Radą Programową, Sponsorami i zaproszonymi Gwiazdami, celebrować 20ste urodziny naszej Fundacji. Mały Rynek stał się tego dnia miejscem, gdzie można było porozmawiać o zdrowiu, aktywności fizycznej, wykonać badania profilaktyczne, zasadzić roślinkę, obejrzeć pokaz pierwszej pomocy, zarejestrować się w Bazie dawców szpiku DKMS i skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez Wolontariuszy z Krakowa.

W siedzibie Fundacji wznieśliśmy urodzinowy toast i zajadaliśmy się pysznym tortem, który od razu mogliśmy „spalić” podczas udziału w akcji „Idziemy po marzenia”, prowadzonej przez znane osoby, m. in. naszą Ambasadorkę Małgorzatę Kożuchowską, naszą pierwszą Marzycielkę Bogusię, Roberta Korzeniowskiego wraz z Walking Lovers, Beatę Lubecką, Joannę Jabłczyńską, grupę Stryd Polska oraz Annę Dymną wraz z Fundacją Mimo Wszystko. Dzięki wykupowanym cegiełkom, każdy krok przybliżał nas do spełnienia marzeń kolejnych naszych Podopiecznych.

Wieczorem spotkaliśmy się na wspólnej kolacji, gdzie wspominaliśmy początki naszych działań i momenty, które utkwiły w naszej pamięci najmocniej – wzruszające spełnienia marzeń, niesamowite wydarzenia rodzinne, którym mogliśmy towarzyszyć, dzięki poznanym Marzycielom, zabawne perypetie podczas realizacji i wiele innych. Był to czas podsumowań i podziękowań, a także możliwość spotkania z Wolontariuszami, którzy kiedyś z nami działali – Natalią i Magdą.

Był to wspaniały dzień, w którym mogliśmy celebrować urodziny Fundacji i okazać wdzięczność za wszystko, co spotkało nas dzięki podjęciu decyzji o dołączeniu do wolontariatu.


Życzymy naszej Fundacji wielu kolejnych, pięknych lat działania!

Z pozdrowieniami,
Wolontariusze Oddziału Lublin